Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CZY PRZYSZŁOŚĆ RZECZYWIŚCIE NALEŻY DO INTERNETU? – WYNIKI WP ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2021

Wirtualna Polska opublikowała raport półroczny za pierwsze 6 miesięcy tego roku. W nim znaczący wzrost przychodów w segmencie online a w szczególności ze stron internetowych e-commerce należących do holdingu.

CZY PRZYSZŁOŚĆ RZECZYWIŚCIE NALEŻY DO INTERNETU? - WYNIKI WP ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2021

Przyszłość jest w Internecie to slogan z jakim możemy się zaznajomić otwierając główną stronę wp.pl, a po przeanalizowaniu ostatnich wyników finansowych można stwierdzić, że coś jest na rzeczy. Łączne przychody z sprzedaży z segmentu online i TV wyniosły w pierwszym półroczu prawie 400 mln zł czyli o 52% więcej jak w pierwszym półroczu 2020 roku. Zwiększone przychody głównie za sprawą spółki zależnej wakacje.pl oraz kontynuacja pozytywnych trendów w spółkach
e-commerce, zwłaszcza w Superauto i Extradom. Zyski netto w pierwszym półroczu były ponad czterokrotnie wyższe niż w pierwszym półroczu 2020 roku i wyniosły 70 milionów złotych.

Zaraportowane wyniki były o 25% wyższe od tych zakładanych przez analityków, dlatego przed kolejnym półroczem można się spodziewać znacząco lepszych wyników.

Po upublicznieniu raportu finansowego na starcie polskiej giełdy WP poszło 7% w górę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.