Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

CZY PRZYSZŁOŚĆ RZECZYWIŚCIE NALEŻY DO INTERNETU? – WYNIKI WP ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2021

Wirtualna Polska opublikowała raport półroczny za pierwsze 6 miesięcy tego roku. W nim znaczący wzrost przychodów w segmencie online a w szczególności ze stron internetowych e-commerce należących do holdingu.

Przyszłość jest w Internecie to slogan z jakim możemy się zaznajomić otwierając główną stronę wp.pl, a po przeanalizowaniu ostatnich wyników finansowych można stwierdzić, że coś jest na rzeczy. Łączne przychody z sprzedaży z segmentu online i TV wyniosły w pierwszym półroczu prawie 400 mln zł czyli o 52% więcej jak w pierwszym półroczu 2020 roku. Zwiększone przychody głównie za sprawą spółki zależnej wakacje.pl oraz kontynuacja pozytywnych trendów w spółkach
e-commerce, zwłaszcza w Superauto i Extradom. Zyski netto w pierwszym półroczu były ponad czterokrotnie wyższe niż w pierwszym półroczu 2020 roku i wyniosły 70 milionów złotych.

Zaraportowane wyniki były o 25% wyższe od tych zakładanych przez analityków, dlatego przed kolejnym półroczem można się spodziewać znacząco lepszych wyników.

Po upublicznieniu raportu finansowego na starcie polskiej giełdy WP poszło 7% w górę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.