Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CZY MICROSOFT ZDEKLASUJE GOOGLE? BIG TECH ROZPOCZYNA SEZON WYNIKÓW

Czy Microsoft zdeklasuje Google? Big Tech rozpoczyna dziś sezon wyników.

MICROSOFT WYNIKI

Analitycy spodziewają się wyraźnego spowolnienia tempa wzrostu sprzedaży produktów Microsoftu – średnia oczekiwań mówi o wzroście poniżej trzech procent rok do roku – do 53 miliardów dolarów.

Jeśli te dane się potwierdzą – byłby to najsłabszy wzrost od sześciu lat. Powód – po pierwsze wyższe koszty utrzymania gospodarstw domowych i wyższy koszty firm ograniczają zakupy oprogramowania. Tym bardziej, że w połowie ubiegłego roku Google wprowadził na rynek tańszą wersję swojego pakietu biurowego dla małych firm – którego cena zrównała się z webową wersją pakietu Microsoft Office.

Wypłaszcza się również popyt na usługi chmurowe, które w czasie pandemii COVID-19 przeżywały ogromny wzrost. Microsoft jest drugim największym – pod względem obrotów – dostawcą usług chmurowych na świecie. Wyprzedza go tylko Amazon.

Przewaga kosztów stałych w biznesie Microsoftu – przede wszystkim rosnących wynagrodzeń dla pracowników – przy stabilizującej się sprzedaży będzie zdaniem analityków oznaczać spadek zysku netto o osiem procent rok do roku – do 17.2 miliarda dolarów.

Po sesji inwestorzy będą się zapewne nie tylko wczytywać w wyniki, ale również wsłuchiwać w słowa zarządu dotyczące dwóch kwestii – niedokończonego z powodu sprzeciwu urzędu antymonopolowego zakupu spółki Blizzard Activision. Tutaj ciekawe jest jak Microsoft odpowie na zarzuty. A po drugie – planów wobec opartej o sztuczną inteligencję usługi ChatGPT. Inwestorzy spekulują, że może się ona stać podstawą nowej wersji obecnie wyszukiwarki Bing, która jak na razie nie radzi sobie w konkurowaniu z Google.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZY MICROSOFT ZDEKLASUJE GOOGLE? BIG TECH ROZPOCZYNA SEZON WYNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Wyniki Mastercard zgodne z oczekiwaniami rynku.

GPW

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

GPW

Zysk Ultimate Games wyniósł niemal 7 mln zł.

USA

Wyniki okazały się dobre, ale Microsoft rozczarował prognozami.

%d bloggers like this: