Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

CZY KREDYTY ZNOWU PODROŻEJĄ?

Dziś dowiemy sie czy i o ile wzrosną w najbliższym czasie raty naszych kredytów. Rada Polityki Pieniężnej zbiera się by zdecydować o wysokości stóp procentowych w naszym kraju.

NBP

Większość rynku jest przekonana że RPP po raz drugi z rzędu pozostawi stopy na nie zmienionym poziomie i stopa referencyjna NBP, od której zależy koszt pieniądza na rynku, pozostanie na poziomie 6,75 proc.

Z drugiej strony nie brak opinii, że Rada przymuszona rekordowo wysoką inflacją – 17,9 proc. w październiku – zdecyduje się na minimalną podwyżkę o 25 punktów bazowych, by dać sygnał, że nie poddaje się w walce ze wzrostem cen towarów i usług.

Dzisiejsza decyzja rady w dużej mierze będzie zależała od listopadowej projekcji inflacji – dokumentu przygotowanego przez analityków Narodowego Banku Polskiego. Jak mówił na naszej antenie, Ludwik Kotecki, członek RPP, dokument jeszcze do piątku nie został udostępniony członkom rady, a przynajmniej tym wybranym przez Senat.

Dzisiejsze spotkanie RPP będzie też pierwszym od siedmiu miesięcy posiedzeniem w pełnym 10-osobowym składzie po tym jak do Rady, decyzją Sejmu dołączone zostały posłanka PIS Gabriela Masłowska oraz była prezes banku PKO BP Iwona Duda.

Oprócz decyzji o wysokości stóp procentowych, RPP zajmie się też zmianami w regulaminie rady, w tym m.in. powrotem do dwudniowego posiedzenia rady.
Nie znamy decyzji Rady, znamy za to termin comiesięcznego wystąpienia prezesa NBP i przewodniczącego RPP.

Prezes Glapiński zabierze głos w czwartek o godz. 15:00, a jego konferencję wraz z komentarzami ekspertów i reakcjami rynku będzie można obejrzeć na żywo w BIZNES24.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

INFLACJA

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1% rok do roku - donosi monitorująca...

NBP

Mimo rekordowych cen złota Narodowy Bank Polski nie rezygnuje z dalszych zakupów.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...