Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CZY KREDYTY ZNOWU PODROŻEJĄ?

Dziś dowiemy sie czy i o ile wzrosną w najbliższym czasie raty naszych kredytów. Rada Polityki Pieniężnej zbiera się by zdecydować o wysokości stóp procentowych w naszym kraju.

CZY KREDYTY ZNOWU PODROŻEJĄ?

Większość rynku jest przekonana że RPP po raz drugi z rzędu pozostawi stopy na nie zmienionym poziomie i stopa referencyjna NBP, od której zależy koszt pieniądza na rynku, pozostanie na poziomie 6,75 proc.

Z drugiej strony nie brak opinii, że Rada przymuszona rekordowo wysoką inflacją – 17,9 proc. w październiku – zdecyduje się na minimalną podwyżkę o 25 punktów bazowych, by dać sygnał, że nie poddaje się w walce ze wzrostem cen towarów i usług.

Dzisiejsza decyzja rady w dużej mierze będzie zależała od listopadowej projekcji inflacji – dokumentu przygotowanego przez analityków Narodowego Banku Polskiego. Jak mówił na naszej antenie, Ludwik Kotecki, członek RPP, dokument jeszcze do piątku nie został udostępniony członkom rady, a przynajmniej tym wybranym przez Senat.

Dzisiejsze spotkanie RPP będzie też pierwszym od siedmiu miesięcy posiedzeniem w pełnym 10-osobowym składzie po tym jak do Rady, decyzją Sejmu dołączone zostały posłanka PIS Gabriela Masłowska oraz była prezes banku PKO BP Iwona Duda.

Oprócz decyzji o wysokości stóp procentowych, RPP zajmie się też zmianami w regulaminie rady, w tym m.in. powrotem do dwudniowego posiedzenia rady.
Nie znamy decyzji Rady, znamy za to termin comiesięcznego wystąpienia prezesa NBP i przewodniczącego RPP.

Prezes Glapiński zabierze głos w czwartek o godz. 15:00, a jego konferencję wraz z komentarzami ekspertów i reakcjami rynku będzie można obejrzeć na żywo w BIZNES24.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZY KREDYTY ZNOWU PODROŻEJĄ?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: