Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CZY GPW WYCOFA SIĘ Z DECYZJI O ZAWIESZENIU OBROTÓW ASI? RYNEK WRZE

Czy GPW wycofa się z decyzji o zawieszeniu notowań alternatywnych spółek inwestycyjnych? Decyzja wchodzi w życie w piątek i już kosztowała inwestorów na GPW dziesiątki milionów złotych. Największa ze spółek typu ASI – warta miliard złotych MCI Capital – straciła w czwartek 7 procent swojej kapitalizacji.

GPW

Na wycofanie się z decyzji o zawieszeniu obrotu nadzieję ma Marek Wołos, prezes White Berg TFI.

W wycofanie się władz GPW z decyzji o zawieszeniu notowań ASI nie wierzy Konrad Ryczko z Domu Maklerskiego BOŚ. Zdaniem Ryczki GPW zapędziła się tą decyzją w kozi róg.

Jak dowiedziała się redakcja BIZNES24, w ostatni poniedziałek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych, Komisji Nadzoru Finansowego i Ministerstwa Finansów. Według źródła zbliżonego do spotkania przedstawiciele GPW deklarowali w czasie spotkania, że nie zarząd giełdy nie podejmie decyzji o zawieszeniu notowań ASI, co spotkało się z aprobatą pozostałych uczestników spotkania. Decyzja o zawieszeniu została jednak upubliczniona 30 godzin później. GPW do chwili publikacji tego artykułu nie odpowiedziała na prośbę BIZNES24 o komentarz.

Decyzji giełdy broni jednak mec. Klaudia Lewandowska z Kancerii Filipiak Babicz Legal. Zdaniem Lewandowskiej wchodzące w życie w piątek przepisy nowe przepisy nie pozostawiają GPW zbyt dużego manewru i decyzja operatora giełdy o planowanym zawieszeniu notowań jest najlepszym rozwiązaniem.

CZY GPW WYCOFA SIĘ Z DECYZJI O ZAWIESZENIU OBROTÓW ASI? RYNEK WRZE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Answear.com rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Krzysztofem Bajołkiem, prezesem zarządu Answear.com.

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

Zapisy na TIM wydłużone prawie do końca grudnia.

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

%d bloggers like this: