Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CZY GPW WYCOFA SIĘ Z DECYZJI O ZAWIESZENIU OBROTÓW ASI? RYNEK WRZE

Czy GPW wycofa się z decyzji o zawieszeniu notowań alternatywnych spółek inwestycyjnych? Decyzja wchodzi w życie w piątek i już kosztowała inwestorów na GPW dziesiątki milionów złotych. Największa ze spółek typu ASI – warta miliard złotych MCI Capital – straciła w czwartek 7 procent swojej kapitalizacji.

GPW

Na wycofanie się z decyzji o zawieszeniu obrotu nadzieję ma Marek Wołos, prezes White Berg TFI.

W wycofanie się władz GPW z decyzji o zawieszeniu notowań ASI nie wierzy Konrad Ryczko z Domu Maklerskiego BOŚ. Zdaniem Ryczki GPW zapędziła się tą decyzją w kozi róg.

Jak dowiedziała się redakcja BIZNES24, w ostatni poniedziałek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych, Komisji Nadzoru Finansowego i Ministerstwa Finansów. Według źródła zbliżonego do spotkania przedstawiciele GPW deklarowali w czasie spotkania, że nie zarząd giełdy nie podejmie decyzji o zawieszeniu notowań ASI, co spotkało się z aprobatą pozostałych uczestników spotkania. Decyzja o zawieszeniu została jednak upubliczniona 30 godzin później. GPW do chwili publikacji tego artykułu nie odpowiedziała na prośbę BIZNES24 o komentarz.

Decyzji giełdy broni jednak mec. Klaudia Lewandowska z Kancerii Filipiak Babicz Legal. Zdaniem Lewandowskiej wchodzące w życie w piątek przepisy nowe przepisy nie pozostawiają GPW zbyt dużego manewru i decyzja operatora giełdy o planowanym zawieszeniu notowań jest najlepszym rozwiązaniem.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

GPW

Spekulacyjny hit ostatnich tygodni traci 12 procent. Czy to koniec marzeń Tower Investments o wejściu w biznes obronny?

WYNIKI

Odzieżowa spółka Monnari Trade odnotowała prawie 72 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w II kw. tego roku co oznacza spadek o 1% w...