Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY?

Czy w Polsce galerie będą przerabiane na domy mieszkalne?

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY

Jeszcze w III kwartale tego roku rząd planuje przedstawić projekt ułatwiający adaptację biurowców i obiektów handlowych na mieszkania. Ma to pomóc w walce z luką mieszkaniową, która powiększyła się jeszcze – wraz z przybyciem do Polski uchodźców wojennych. Projekt ustawy o zmianie sposobu użytkowania niektórych budynków niemieszkalnych na budynki mieszkalne jest już w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

CZYTAJ TEŻ: SPRZEDAŻ DETALICZNA HAMUJE

Przekształcenie pustych biurowców i nieużywanych obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 mkw ma być możliwe bez pozwolenia na budowę i niezależnie od planów zagospodarowania przestrzennego – pod warunkiem, że elementy konstrukcyjne nie ulegną zmianie. Zmiana w przepisach ma być tymczasowa i potrwać przez 2 lata od wejścia ustawy w życie.

Galerie będą przerabiane na domy? – w Holandii już tak jest

Przypomnijmy, że galerie handlowe są już przerabiane na mieszkania na przykład w Holandii. Obecnie pustych ma być tam około 8% sklepów – z czego już wkrótce nawet 20 tys. zostanie przerobionych na mieszkania. Jeden z niderlandzkich deweloperów buduje na przykład mieszkania nad sklepami na piętrach, które wcześniej były używane jako magazyny.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Majowa sprzedaż detaliczna w Niemczech mocno spadła do -3.6% rok do roku.

UE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

CENY

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w...

POLSKA

Mniej kredytów dla mikrofirm - wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej.

%d bloggers like this: