Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY?

Czy w Polsce galerie będą przerabiane na domy mieszkalne?

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY

Jeszcze w III kwartale tego roku rząd planuje przedstawić projekt ułatwiający adaptację biurowców i obiektów handlowych na mieszkania. Ma to pomóc w walce z luką mieszkaniową, która powiększyła się jeszcze – wraz z przybyciem do Polski uchodźców wojennych. Projekt ustawy o zmianie sposobu użytkowania niektórych budynków niemieszkalnych na budynki mieszkalne jest już w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

CZYTAJ TEŻ: SPRZEDAŻ DETALICZNA HAMUJE

Przekształcenie pustych biurowców i nieużywanych obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 mkw ma być możliwe bez pozwolenia na budowę i niezależnie od planów zagospodarowania przestrzennego – pod warunkiem, że elementy konstrukcyjne nie ulegną zmianie. Zmiana w przepisach ma być tymczasowa i potrwać przez 2 lata od wejścia ustawy w życie.

Galerie będą przerabiane na domy? – w Holandii już tak jest

Przypomnijmy, że galerie handlowe są już przerabiane na mieszkania na przykład w Holandii. Obecnie pustych ma być tam około 8% sklepów – z czego już wkrótce nawet 20 tys. zostanie przerobionych na mieszkania. Jeden z niderlandzkich deweloperów buduje na przykład mieszkania nad sklepami na piętrach, które wcześniej były używane jako magazyny.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: