Connect with us

Hi, what are you looking for?

FX

EBC BARDZO DALEKO OD OGRANICZANIA INFLACJI (OGLĄDAJ KONFERENCJĘ)

Europejski Bank Centralny ponowił zapewnienia, że skup aktywów będzie utrzymany na przyspieszonym poziomie. I nie zmienił stóp procentowych.

Obecnie stopa refinansowa w strefie euro wynosi 0%, a stopa depozytowa jest na poziomie -0.50%

Europejski Bank Centralny nie zamierza zwalniać tempa skupu aktywów bo – jak wnioskuje telewizja BIZNES24 z opublikowanego dziś komunikatu zarządu banku – zdecydowanie istotniejsze dla EBC jest podtrzymywanie odradzania gospodarki po załamaniu związanym z pandemią COVID-19, niż powstrzymywanie wzrostu cen.

Rada Prezesów spodziewa się, że zakupy netto w ramach programu zakupów awaryjnych (…) w nadchodzącym kwartale będą nadal realizowany w znacznie wyższym tempie, niż w pierwszych miesiącach [tego – dop. BIZNES24] roku.

Komunikat EBC

Inflacja w strefie euro utrzymuje się poniżej celu inflacyjnego EBC wyznaczonego na 2%, ale coraz więcej państw notuje podwyższony poziom.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w strefie euro nadal w celu

W Niemczech, największej gospodarce strefy euro, ceny w kwietniu rosły w tempie najwyższym od 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w Niemczech najwyżej od 10 lat

Konferencję zarządu EBC możesz oglądać na stronie www.biznes24.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Na skokowy spadek cen stali - jeszcze chyba nie ma co liczyć. W sierpniu na świecie wyprodukowano 157 milionów ton stali - o prawie...

OTOCZENIE MAKRO

Stopa bezrobocia w sierpniu 2021 r. wyniosła 5,8 proc. wobec 5,8 proc. w lipcu - podał Główny Urząd Statystyczny.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem jest prof. Eryk Łon- członek Rady Polityki Pieniężnej. Panie...

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.