Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

EBC BARDZO DALEKO OD OGRANICZANIA INFLACJI (OGLĄDAJ KONFERENCJĘ)

Europejski Bank Centralny ponowił zapewnienia, że skup aktywów będzie utrzymany na przyspieszonym poziomie. I nie zmienił stóp procentowych.

Obecnie stopa refinansowa w strefie euro wynosi 0%, a stopa depozytowa jest na poziomie -0.50%

Europejski Bank Centralny nie zamierza zwalniać tempa skupu aktywów bo – jak wnioskuje telewizja BIZNES24 z opublikowanego dziś komunikatu zarządu banku – zdecydowanie istotniejsze dla EBC jest podtrzymywanie odradzania gospodarki po załamaniu związanym z pandemią COVID-19, niż powstrzymywanie wzrostu cen.

Rada Prezesów spodziewa się, że zakupy netto w ramach programu zakupów awaryjnych (…) w nadchodzącym kwartale będą nadal realizowany w znacznie wyższym tempie, niż w pierwszych miesiącach [tego – dop. BIZNES24] roku.

Komunikat EBC

Inflacja w strefie euro utrzymuje się poniżej celu inflacyjnego EBC wyznaczonego na 2%, ale coraz więcej państw notuje podwyższony poziom.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w strefie euro nadal w celu

W Niemczech, największej gospodarce strefy euro, ceny w kwietniu rosły w tempie najwyższym od 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w Niemczech najwyżej od 10 lat

Konferencję zarządu EBC możesz oglądać na stronie www.biznes24.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ceny towarów i usług Znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak wysoka jest inflacja pod koniec września i co z tego wynika rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem, byłym...

POLSKA

W tym roku średnioroczna inflacja wyniesie 13,9 proc., a w przyszłym roku utrzyma się na dwucyfrowym poziomie i wyniesie 11,6 proc. – wynika z...

UE

Faktem stała się właśnie dwucyfrowa inflacja w Niemczech. Zgodnie z danymi biura statycznego Destatis, po lekkim wyhamowaniu w miesiącach wakacyjnych we wrześniu wzrost cen...

%d bloggers like this: