Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

EBC BARDZO DALEKO OD OGRANICZANIA INFLACJI (OGLĄDAJ KONFERENCJĘ)

Europejski Bank Centralny ponowił zapewnienia, że skup aktywów będzie utrzymany na przyspieszonym poziomie. I nie zmienił stóp procentowych.

Obecnie stopa refinansowa w strefie euro wynosi 0%, a stopa depozytowa jest na poziomie -0.50%

Europejski Bank Centralny nie zamierza zwalniać tempa skupu aktywów bo – jak wnioskuje telewizja BIZNES24 z opublikowanego dziś komunikatu zarządu banku – zdecydowanie istotniejsze dla EBC jest podtrzymywanie odradzania gospodarki po załamaniu związanym z pandemią COVID-19, niż powstrzymywanie wzrostu cen.

Rada Prezesów spodziewa się, że zakupy netto w ramach programu zakupów awaryjnych (…) w nadchodzącym kwartale będą nadal realizowany w znacznie wyższym tempie, niż w pierwszych miesiącach [tego – dop. BIZNES24] roku.

Komunikat EBC

Inflacja w strefie euro utrzymuje się poniżej celu inflacyjnego EBC wyznaczonego na 2%, ale coraz więcej państw notuje podwyższony poziom.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w strefie euro nadal w celu

W Niemczech, największej gospodarce strefy euro, ceny w kwietniu rosły w tempie najwyższym od 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w Niemczech najwyżej od 10 lat

Konferencję zarządu EBC możesz oglądać na stronie www.biznes24.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.