Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

CZY DINO ZASKOCZY JAK WALMART? DZIEŃ WYNIKÓW DETALISTÓW

Czy Dino zaskoczy jak Walmart? Polski detalista podaje dziś po sesji swoje wyniki za 2 kwartał. Inwestorzy zapewne chętnie powitaliby taką niespodziankę, jaką w USA sprawił Walmart, największy na świecie detalista.

Walmart
Źródło: Adobe Stock, fot. Michael Vi

Spółka zaraportowała 1.84 dolara kwartalnego zysku na akcję – kosztująca nieco poniżej 160 dolarów. Rynek spodziewał się zysku niższego o 8 procent. Przychody wyniosły 162 miliardy dolarów, czyli nieznacznie powyżej oczekiwań.

Walmart pędzi w e-commerce

Ale to, co najbardziej ucieszyło inwestorów to po pierwsze podniesienie przez Walmart prognozy zysku na cały rok. A po drugie – struktura przychodów. Spółka, która zbudowała swoją potęgę na handlu stacjonarnym szybko zwiększa przychody z e-commerce. W II kwartale były o 1/4 wyższe, niż przed rokiem.

Wyniki Dino dziś po sesji

Na tę niespodziankę inwestorzy Dino nie mają co liczyć, bo polska spółka e-commerce ma jeszcze przed sobą. W dodatku – co rzadko się zdarza na GPW – Dino jest droższe, niż jego odpowiednik za oceanem. Jeśli Walmartowi uda się zrealizować prognozy – cena do zysku wynosić będzie około 25. Dla Dino ten wskaźnik wynosi ponad 45. Ta różnica to efekt innego pozycjonowania obu spółek w portfelach inwestorów. O ile Dino Polska wciąż postrzegane jest jako spółka wzrostowa – do zagospodarowania swoimi marketami została jej co najmniej wschodnia połowa Polski – o tyle Walmart jest spółką typu „value” wobec której inwestorzy nie mają oczekiwań dotyczących szybkiego wzrostu, liczą natomiast na solidne coroczne wyniki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Walne zgromadzenie Unimotu zdecydowało o wypłacie PRAWIE 33 mln zł z zysku za ubiegły rok na dywidendę, co daje 4 zł na akcję.

FIRMA

KGHM podjął uchwałę w sprawie emisji na rynku polskim obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, w ramach programu emisji obligacji...

WYNIKI

Walne zgromadzenie CD Projektu zdecydowało o przeznaczeniu prawie 100 mln zł z zysku netto za ubiegły rok na wypłatę dywidendy, co daje 1 zł...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...