Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

CZŁONKOWIE RPP PISZĄ DO GLAPIŃSKIEGO

NOWI CZŁONKOWIE RPP LUDWIK KOTECKI PRZEMYSŁAW LITWINIUK
NOWI CZŁONKOWIE RPP LUDWIK KOTECKI I PRZEMYSŁAW LITWINIUK W CZASIE PRZESŁUCHANIA W SENACIE / FOT. BIZNES24

Troje zbuntowanych członków Rady Polityki Pieniężnej: Ludwik Kotecki, Przemysław Litwiniuk i Joanna Tyrowicz, napisało do prezesa NBP Adama Glapińskiego oficjalne pismo.

Wnioskują w nim o powrót do dwudniowych posiedzeń RPP już od listopada. W przyszłym miesiącu spotkanie Rady będzie o tyle istotne, że jej członkowie zapoznają się z nowymi prognozami oraz będą przyjmowali opinię do projektu budżetu państwa na 2023 r.

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej może upłynąć w gorącej atmosferze. Podgrzewają ją pojawiające się w ostatnich tygodniach komentarze członków Rady, groźby zawiadomień do prokuratury czy sugestie, że część członków władz monetarnych ma ograniczony dostęp do informacji.

W liście do prezesa Glapińskiego zamieszczona została ponadto „uprzejma prośba”, o to aby na konferencjach po posiedzeniach RPP występował szef banku centralnego jako przewodniczący RPP i dwóch członków Rady. Tradycja ta została zmieniona za czasów kadencji Adama Glapińskiego.

Dziś rano na apel odpowiedział Narodowy Bank Polski, a dokładnie jego biuro prasowe. W przesłanym do mediów liście stwierdzono, że prezes NBP proponował członkom Rady powrót do dwudniowych posiedzeń, jednak propozycja nie spotkała się z uznaniem prof. Litwiniuka.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZŁONKOWIE RPP PISZĄ DO GLAPIŃSKIEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: