Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

CZESKI RZĄD ZNIESIE VAT OD ENERGII ELEKTRYCZNEJ? CZASOWE ZNIESIENIE DLA GOSP. DOMOWYCH ZAPOWIADA A. BABISZ

Czeski rząd znosi VAT od energii elektrycznej. Jak poinformował premier Czech Andrej Babisz, rząd jest gotowy do czasowego zniesienia tego podatku dla gospodarstw domowych. Podobną deklarację złożył lider współrządzącej socjaldemokracji Jan Hamaczek. Politycy brali udział w telewizyjnej debacie przed piątkowymi wyborami do Izby Poselskiej parlamentu.

STOPY W CZECHACH MOCNO W GÓRĘ
Praga, widok na Hradczany / FOT.: JÉSHOOTS, Pexels

W Czechach podatek VAT od energii elektrycznej wynosi 21 procent. Czasowa rezygnacja ma zapobiec skutkom wzrostu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.

W czasie przedwyborczych debat, liderzy partii, które mają szanse wejść do Izby Poselskiej odcinali się od podnoszenia podatku dochodowego dla osób najniżej zarabiającym. Nie wykluczyli natomiast wprowadzenia podatku cyfrowego. Premier Babisz mówił o wzroście PKB, wydatki państwa mają częściowo zostać pokryte z europejskich dotacji.

Według ostatnich sondaży ruch Ano, którym kieruje obecny premier Czech, powinien wygrać wybory, ale może mieć problem z utworzeniem stabilnego gabinetu. Współrządząca z nim socjaldemokracja wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych może nie pokonać 5 proc. progu wyborczego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZESKI RZĄD ZNIESIE VAT OD ENERGII ELEKTRYCZNEJ? CZASOWE ZNIESIENIE DLA GOSP. DOMOWYCH ZAPOWIADA A. BABISZ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Czesi znów podnoszą stopy procentowe i to mocniej niż oczekiwał rynek, bo o 1.25% do poziomu 7%. Stopy w Czechach mocno w górę –...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja CPI w Czechach i w Hiszpanii notuje najwyższe poziomy od trzydziestu lat.

UE

Rekordowa inflacja w Czechach wyniosła w marcu 12.7%.

OTOCZENIE MAKRO

Bezrobocie ciągle spada. Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,9% w grudniu 2021 r. wobec 3% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny...

%d bloggers like this: