Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CZESI MAJĄ SWOJE AMBER GOLD

Czesi mają swoje Amber Gold. 28-letni Ondrej Janata, który jeszcze niedawno uchodził za finansowego geniusza, okazał się finansowym oszustem. Zbierał pieniądza na handel akcjami – ale wydawał na luksusowe auta i domy.

CZESI MAJĄ SWOJE AMBER GOLD

O aferze piszą dziś czeskie media- m.in. Hospodarskie Noviny i Aktualne.cz. Według ustaleń policji Janata zebrał na rynku równowartość niemal 300 milionów złotych. Obiecywał inwestorom 30% zysku i chwalił się w mediach, że chce być bogatszy niż Petr Kellner, tragicznie zmarły w marcu tego roku czeski miliarder, którego majątek był szacowany na ok. czterech razy tyle, co majątek najbogatszego Polaka Zygmunta Solorza. Okazało się jednak, że Janata bardziej, niż z Kellnera brał przykład z Bernarda Madoffa, największego zmarłego w więzieniu amerykańskiego oszusta finansowego.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...