Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

CZESI MAJĄ SWOJE AMBER GOLD

Czesi mają swoje Amber Gold. 28-letni Ondrej Janata, który jeszcze niedawno uchodził za finansowego geniusza, okazał się finansowym oszustem. Zbierał pieniądza na handel akcjami – ale wydawał na luksusowe auta i domy.

O aferze piszą dziś czeskie media- m.in. Hospodarskie Noviny i Aktualne.cz. Według ustaleń policji Janata zebrał na rynku równowartość niemal 300 milionów złotych. Obiecywał inwestorom 30% zysku i chwalił się w mediach, że chce być bogatszy niż Petr Kellner, tragicznie zmarły w marcu tego roku czeski miliarder, którego majątek był szacowany na ok. czterech razy tyle, co majątek najbogatszego Polaka Zygmunta Solorza. Okazało się jednak, że Janata bardziej, niż z Kellnera brał przykład z Bernarda Madoffa, największego zmarłego w więzieniu amerykańskiego oszusta finansowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.