Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

CZESI CHCĄ KAR DLA POLSKI ZA TURÓW

Rząd Czech zwróci się w najbliższych dniach do TSUE o nałożenie 5 mln euro kary dziennie na Polskę za niewykonanie decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu działalności wydobywczej kopalni odkrywkowej Turów – poinformowała czeska agencja informacyjna CTK. Na ile jest realne zagrożenie, że Polska zapłaci 8 mld zł kary rocznie? O tym prof. Marek Chmaj, z Kancelarii Chmaj i Wspólnicy.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pod koniec maja nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia skargi Czech w tej sprawie.

Polski rząd zapowiedział że nie ma podstaw do zamknięcia kopalni w Turowie i że nie zastosuje się do nakazu TSUE.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZESI CHCĄ KAR DLA POLSKI ZA TURÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ważnym dla frankowiczów wyroku sądu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolna-Sroka.

POLSKA

Już po zamknięciu warszawskiego parkietu wyniki pokazała Polska Grupa Energetyczna. Opublikowane przez spółkę wyniki okazały się zgodne z wcześniejszymi szacunkami. CZYTAJ TEŻ: MOCNE WZROSTY...

ŚWIAT

Czechy bez podwyżki stóp procentowych - zdecydował tamtejszy bank centralny.

POLSKA

Mija dokładnie rok, od kiedy nałożono na Polskę kary za niewykonanie postanowienia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sędziów. Licznik cały czas bije – wysokość...

%d bloggers like this: