Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

CZECHY – INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD DEKADY

Ceny na rynku B2B w Czechach rosną najszybciej od dekady. W kwietniu inflacja producencka – czyli PPI – wyniosła w w Czchach 4,6 procent. To najszybsze tempo wzrost cen producenckich od listopada 2011.

CZECHY - INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD DEKADY

4,6 procent to wynik znacznie gorszy od prognoz na poziomie: 4,1 procent. W marciu wskaźnik wzrostu cen producenckich w gospodarce będącej drugim – po Niemczech – największym eksportowym klientem polskich firm wynosił 3,3 procent, a w lutym tylko 1,4 procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.