Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

CZECHY – INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD DEKADY

Ceny na rynku B2B w Czechach rosną najszybciej od dekady. W kwietniu inflacja producencka – czyli PPI – wyniosła w w Czchach 4,6 procent. To najszybsze tempo wzrost cen producenckich od listopada 2011.

CZECHY - INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD DEKADY

4,6 procent to wynik znacznie gorszy od prognoz na poziomie: 4,1 procent. W marciu wskaźnik wzrostu cen producenckich w gospodarce będącej drugim – po Niemczech – największym eksportowym klientem polskich firm wynosił 3,3 procent, a w lutym tylko 1,4 procent.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZECHY - INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD DEKADY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

%d bloggers like this: