Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

CZECHY: INFLACJA PRODUCENCKA NAJWYŻSZA OD dEKADY

Ceny na rynku B2B w Czechach rosną najszybciej od dekady. W kwietniu inflacja producencka – czyli PPI – wyniosła w w Czchach 4,6 procent. To najszybsze tempo wzrost cen producenckich od listopada 2011.

4,6 procent to wynik znacznie gorszy od prognoz na poziomie: 4,1 procent. W marciu wskaźnik wzrostu cen producenckich w gospodarce będącej drugim – po Niemczech – największym eksportowym klientem polskich firm wynosił 3,3 procent, a w lutym tylko 1,4 procent.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.