Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

CZARNOMORSKIE PORTY BLIŻEJ SCHENGEN

Dobra informacja dla polskich firm transportowych – czarnomorskie porty o krok bliżej Strefy Schengen. Rumunia i Bułgaria twierdzą, że porozumiały się z Austrią – jednym z głównych oponentów przyjęcia ich do Schengen – w sprawie wycofania sprzeciwu Wiednia. Weto wciąż może postawić Holandia

CZARNOMORSKIE PORTY BLIŻEJ SCHENGEN
zdjęcie: evannovostro

Rumuński rząd poinformował o zawarciu trójstronnego porozumienia, które na razie obejmuje granice morskie i powietrzne. Z punktu widzenia przewoźników drogowych kluczowe są przejścia lądowe i tutaj wciąż na granicach pozostaną kontrole. Ale dyskusja o przejściach drogowych ma toczyć się w przyszłym tygodniu.
Austria opierała się wpuszczeniu Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen, bo tzw. bałkański szlak już teraz jest najszerszym kanałem migracyjnym z Azji i Afryki do Unii Europejskiej.

Obiekcje ma również Holandia – głownie wobec Bułgarii. Sofia oskarża holenderskich polityków, że ich sprzeciw jest nieuczciwą konkurencją. Czarnomorskie porty w Burgas i Warnie mogłyby bowiem przejąć część frachtu przechodzącego dziś przez Amsterdam czy Rotterdam.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.