Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

CZARNECKI WYGRAŁ Z KNF. KOMISJA MUSI MU ODDAĆ 20 MLN ZŁ

Może i musi się ukrywać za granicą… ale twórca Grupy Getin a wcześniej Europejskiego Funduszu Leasingowego, zapalony nurek Leszek Czarnecki znów ma więcej pieniędzy.
Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Leszka Czarneckiego bezprawnie 20 mln zł kary. Taki wyrok wydał dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny.

NOTOWANIA EC BĘDZIN

Pod koniec września ubiegłego roku Komisja wydała decyzję nakładającą na Leszka Czarneckiego karę za niewykonanie zobowiązania inwestorskiego i brak podjęcia działań, które doprowadziłyby do wypełnienia przez Getin Noble Bank kapitałowych wymogów regulacyjnych.


Dzień później poinformowano o upadku Getin Banku i przejęciu go przez konsorcjum Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i ośmiu banków komercyjnych.

Jak napisał na portalu X Roman Giertych pełnomocnik Czarneckiego sąd stwierdził, że kara została nałożona z rażącym naruszeniem prawa.

KNF musi zwrócić Czarneckiemu 20 mln zł i 3 mln zł odsetek. Wyrok jest jednak nieprawomocny i komisja już zapowiedziała, że wniesie od niego kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

Zapisy na TIM wydłużone prawie do końca grudnia.

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

GPW

Swoje wyniki pokazała gamingowa spółka PlayWay. Zysk firmy spadł aż o 35 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. I tak w trzecim...

%d bloggers like this: