Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

CZARNECKI WYGRAŁ Z KNF. KOMISJA MUSI MU ODDAĆ 20 MLN ZŁ

Może i musi się ukrywać za granicą… ale twórca Grupy Getin a wcześniej Europejskiego Funduszu Leasingowego, zapalony nurek Leszek Czarnecki znów ma więcej pieniędzy.
Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Leszka Czarneckiego bezprawnie 20 mln zł kary. Taki wyrok wydał dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny.

NOTOWANIA EC BĘDZIN

Pod koniec września ubiegłego roku Komisja wydała decyzję nakładającą na Leszka Czarneckiego karę za niewykonanie zobowiązania inwestorskiego i brak podjęcia działań, które doprowadziłyby do wypełnienia przez Getin Noble Bank kapitałowych wymogów regulacyjnych.


Dzień później poinformowano o upadku Getin Banku i przejęciu go przez konsorcjum Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i ośmiu banków komercyjnych.

Jak napisał na portalu X Roman Giertych pełnomocnik Czarneckiego sąd stwierdził, że kara została nałożona z rażącym naruszeniem prawa.

KNF musi zwrócić Czarneckiemu 20 mln zł i 3 mln zł odsetek. Wyrok jest jednak nieprawomocny i komisja już zapowiedziała, że wniesie od niego kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Walne zgromadzenie Unimotu zdecydowało o wypłacie PRAWIE 33 mln zł z zysku za ubiegły rok na dywidendę, co daje 4 zł na akcję.

FIRMA

KGHM podjął uchwałę w sprawie emisji na rynku polskim obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, w ramach programu emisji obligacji...

WYNIKI

Walne zgromadzenie CD Projektu zdecydowało o przeznaczeniu prawie 100 mln zł z zysku netto za ubiegły rok na wypłatę dywidendy, co daje 1 zł...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...