Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

CZARNA LISTA BIDENA

Amerykanie nie będą mogli inwestować w wiele szybko rosnących chińskich firm. Powód? Biały Dom obawia się finansowania przedsiębiorstw powiązanych z wojskiem i aparatem inwigilacji. Firm na liście zakazów Joe Biden dodał 59 do wcześniejszych 49.

Najbardziej znana w Polsce na liście zakazanych firm jest Huawei Technologies. Zakaz oznacza w praktyce, że chińskie firmy znajdujące się na czarnej liście nie są w stanie korzystać z pieniędzy amerykańskich inwestorów. Biały Dom umieścił na liście nie tylko firmy otwarcie pracujące dla chińskiego wojska i służb, ale również te, które podejrzewa o niejawne wspieranie chińskich ambicji geopolitycznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.