Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

Cyfrowy Polsat – najwyżej w historii – po bardzo dobrych wynikach spółki, która kontroluje dziś poza samą cyfrową platformą – także Telewizję Polsat, Polkomtela, Netię, Interię, posiada 1/5 akcji Asseco, a wspólnie z Rafałem Brzoską – 1/5 Eobuwia.

CYFROWY POLSAT

Zysk EBITDA grupy wyniósł 1.140,9 mln zł – to wzrost o blisko 19 proc. rok do roku. Przychody Cyfrowego Polsatu wzrosły rok do roku o ponad 10 procent do 3.159,7 mln zł.

Najmocniej, bo aż o 87 procent rok do roku wzrósł zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Cyfrowego Polsatu i sięgnął 539,3 mln zł. Jak podaje spółka w komunikacie – tak duży wzrost wynikał przede wszystkim z rozpoznania w okresie porównawczym jednorazowego przychodu z tytułu modyfikacji umów kredytów, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku.

CYFROWY POLSAT
CYFROWY POLSAT – KURS AKCJI
CYFROWY POLSAT – WYNIKI

Łączna liczba usług świadczonych przez grupę Cyfrowy Polsat zarówno w modelu kontraktowym, jak i przedpłaconym, wzrosła o 3 proc. rdr, do poziomu 18 mln. Wskaźnik odejść klientów wyniósł 7 procent, dla porównania w pierwszym kwartale było to 6.7 procent. wobec 6,7 proc. kwartał wcześniej.

Wyniki kolejnego kwartału zostaną prawdopodobnie obciążone kosztami rebrandingu, który przechodzi właśnie grupa Cyfrowy Polsat. Po prawie 30 latach Polsat pozbywa się słońca z logotypu. Zmiany unifikują identyfikacje graficznych głównych spółek grupy.

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UNIA EUROPEJSKA

Coraz bliżej pierwsze miliardy z polskiego planu odbudowy. Ministrowie finansów Unii Europejskiej zatwierdzili zmieniony plan KPO Polski - podało stałe przedstawicielstwo Polski przy Komisji...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

GPW

Już 12 grudnia Akcje Tesli wjadą na warszawski parkiet, będą dostępne na rynku Global Connect.

%d