Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

Cyfrowy Polsat – najwyżej w historii – po bardzo dobrych wynikach spółki, która kontroluje dziś poza samą cyfrową platformą – także Telewizję Polsat, Polkomtela, Netię, Interię, posiada 1/5 akcji Asseco, a wspólnie z Rafałem Brzoską – 1/5 Eobuwia.

CYFROWY POLSAT

Zysk EBITDA grupy wyniósł 1.140,9 mln zł – to wzrost o blisko 19 proc. rok do roku. Przychody Cyfrowego Polsatu wzrosły rok do roku o ponad 10 procent do 3.159,7 mln zł.

Najmocniej, bo aż o 87 procent rok do roku wzrósł zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Cyfrowego Polsatu i sięgnął 539,3 mln zł. Jak podaje spółka w komunikacie – tak duży wzrost wynikał przede wszystkim z rozpoznania w okresie porównawczym jednorazowego przychodu z tytułu modyfikacji umów kredytów, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku.

CYFROWY POLSAT
CYFROWY POLSAT – KURS AKCJI
CYFROWY POLSAT – WYNIKI

Łączna liczba usług świadczonych przez grupę Cyfrowy Polsat zarówno w modelu kontraktowym, jak i przedpłaconym, wzrosła o 3 proc. rdr, do poziomu 18 mln. Wskaźnik odejść klientów wyniósł 7 procent, dla porównania w pierwszym kwartale było to 6.7 procent. wobec 6,7 proc. kwartał wcześniej.

Wyniki kolejnego kwartału zostaną prawdopodobnie obciążone kosztami rebrandingu, który przechodzi właśnie grupa Cyfrowy Polsat. Po prawie 30 latach Polsat pozbywa się słońca z logotypu. Zmiany unifikują identyfikacje graficznych głównych spółek grupy.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.