Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

Cyfrowy Polsat – najwyżej w historii – po bardzo dobrych wynikach spółki, która kontroluje dziś poza samą cyfrową platformą – także Telewizję Polsat, Polkomtela, Netię, Interię, posiada 1/5 akcji Asseco, a wspólnie z Rafałem Brzoską – 1/5 Eobuwia.

CYFROWY POLSAT

Zysk EBITDA grupy wyniósł 1.140,9 mln zł – to wzrost o blisko 19 proc. rok do roku. Przychody Cyfrowego Polsatu wzrosły rok do roku o ponad 10 procent do 3.159,7 mln zł.

Najmocniej, bo aż o 87 procent rok do roku wzrósł zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Cyfrowego Polsatu i sięgnął 539,3 mln zł. Jak podaje spółka w komunikacie – tak duży wzrost wynikał przede wszystkim z rozpoznania w okresie porównawczym jednorazowego przychodu z tytułu modyfikacji umów kredytów, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku.

CYFROWY POLSAT
CYFROWY POLSAT – KURS AKCJI
CYFROWY POLSAT – WYNIKI

Łączna liczba usług świadczonych przez grupę Cyfrowy Polsat zarówno w modelu kontraktowym, jak i przedpłaconym, wzrosła o 3 proc. rdr, do poziomu 18 mln. Wskaźnik odejść klientów wyniósł 7 procent, dla porównania w pierwszym kwartale było to 6.7 procent. wobec 6,7 proc. kwartał wcześniej.

Wyniki kolejnego kwartału zostaną prawdopodobnie obciążone kosztami rebrandingu, który przechodzi właśnie grupa Cyfrowy Polsat. Po prawie 30 latach Polsat pozbywa się słońca z logotypu. Zmiany unifikują identyfikacje graficznych głównych spółek grupy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

POLSKA

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna. Zysk netto...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

%d bloggers like this: