Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

CYFROWY POLSAT NAJDROŻSZY W HISTORII

Kurs Cyfrowego Polsatu najwyżej w historii – po bardzo dobrych wynikach spółki, która kontroluje dziś poza samą cyfrową platformą – także Telewizję Polsat, Polkomtela, Netię, Interię, posiada 1/5 akcji Asseco, a wspólnie z Rafałem Brzoską – 1/5 Eobuwia.

Zysk EBITDA grupy wyniósł 1.140,9 mln zł – to wzrost o blisko 19 proc. rok do roku. Przychody Cyfrowego Polsatu wzrosły rok do roku o ponad 10 procent do 3.159,7 mln zł.

Najmocniej, bo aż o 87 procent rok do roku wzrósł zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Cyfrowego Polsatu i sięgnął 539,3 mln zł. Jak podaje spółka w komunikacie – tak duży wzrost wynikał przede wszystkim z rozpoznania w okresie porównawczym jednorazowego przychodu z tytułu modyfikacji umów kredytów, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku.

Łączna liczba usług świadczonych przez grupę Cyfrowy Polsat zarówno w modelu kontraktowym, jak i przedpłaconym, wzrosła o 3 proc. rdr, do poziomu 18 mln. Wskaźnik odejść klientów wyniósł 7 procent, dla porównania w pierwszym kwartale było to 6.7 procent. wobec 6,7 proc. kwartał wcześniej.

Wyniki kolejnego kwartału zostaną prawdopodobnie obciążone kosztami rebrandingu, który przechodzi właśnie grupa Cyfrowy Polsat. Po prawie 30 latach Polsat pozbywa się słońca z logotypu. Zmiany unifikują identyfikacje graficznych głównych spółek grupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jeszcze w tym roku na warszawskiej giełdzie będzie można handlować akcjami zachodnioeropejskich spółek. Zarząd GPW zapowiedział, że IV kwartale uruchomi Global Connect – czyli...

GPW

Mocną przeceną - o ok. 3.5% - zakończyła ostatnią swoją sesję w mWIG40 spółka Stalprodukt. Od poniedziałku mWIG i sWIG będa miały inny skład.

GPW

O prawie 5% spadł w czwartek kurs Grupy Kęty - po informacji, że spółka zrezygnowała ze sprzedaży segmentu opakowań giętych. Pod tą tajemniczą nazwą...

ENERGETYKA

Turon najdroższy od czterech lat. Kurs wystrzelił dziś w ciągu sesji do 3 zł 84 groszy po tym, jak spółka poinformowała, że podpisała ze...