Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BEZPIECZEŃSTWO

CYBERTARCZA NA POZIOMIE LOKALNYM

Planowana przez rząd cybertarcza ma wesprzeć zabezpieczenia na poziomie samorządowym, poinformował minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Na tzw. cybertarczę rząd chce przeznaczyć 3 mld zł.

CYBERTARCZA NA POZIOMIE LOKALNYM
źródło: BIZNES24

Gawkowski dodał, że wszystkie przesłanki ws. ostatniego cyberataku na Polską Agencję Prasową wskazują, że były to działania rosyjskich służb. Infiltracja konta, z którego została nadana fałszywa depesza, nastąpiła bez świadomości pracownika PAP a modus operandi wskazuje na działanie rosyjskie.

W ciągu ostatniej doby do zespołu reagowania na cyberzagrożenia NASK, który odpowiada m.in za administrację samorządową, wysłano 1790 zgłoszeń naruszenia cyberbezpieczeństwa, a spośród z nich zidentyfikowano 389 nowych incydentów.

Minister wskazał konieczność odpierania cyberataków na strukturę samorządową, którą nazwał „miękkim podbrzuszem”. Dodał, że działania cybertarczy mają także wesprzeć zabezpieczenia na szczeblu samorządów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.