Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CREDIT SUISSE KONTRA RYNEK

Istny armagedon w świecie finansów. Drugi co do wielkości szwajcarski bank zagrożony niewypłacalnością walczy z inwestorami, którzy szortują jego akcje.

CREDIT SUISSE
CREDIT SUISSE / FOT. CREDIT SUISSE

Credit Suisse odkupi swój dług. Przeznaczy na tę operację 3 miliardy franków. Wszystko przez gwałtowny spadek cen jego akcji i obawy zarządu o ilość zwiększających się pozycji krótkich obstawiających jego dalszą przecenę.

Dzieje się tak po tym, jak akcje Credit Suisse na początku tego tygodnia na krótko osiągnęły historyczne dno, a swapy ryzyka kredytowego osiągnęły rekordowy poziom, pośród niepewności rynku co do jego przyszłości.

Akcje banku notowane na frankfurckiej giełdzie są(a może i były) w długotrwałym trendzie spadkowym. Od swojego szczytu z 2007 tracą ok. 92% swojej wartości, ale od poniedziałkowego ATL (All Time Low) wzrosły już o blisko 25%.

Szwajcarski pożyczkodawca potwierdził również, że sprzedaje swój słynny hotel Savoy w finansowej dzielnicy Zurychu, co tylko podsyciło obawy o jego płynność.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: