Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW GRUNTÓW

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW
Wizualizacja CPK (materiały spółki CPK)

Pula nieruchomości zakupionych przez Centralny Port Komunikacyjny w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć przekroczyła 1 tysiąc ha, czyli 10 km kwadratowych.

Jak twierdzi spółka, właściciele kolejnych nieruchomości albo czekają na podpisanie aktów notarialnych, albo są na etapie podpisywania protokołów uzgodnień, lub też zaawansowanych rozmów.

Do Programu Dobrowolnych Nabyć zgłosiło się dotychczas ponad 1 300 właścicieli posiadających blisko 3 600 ha. To ponad 80 proc. nieruchomości zabudowanych z terenu pierwszego etapu CPK.

CZYTAJ TEŻ: ENEA Z SETKAMI MILIONÓW STRATY

Wartość każdej nieruchomości określana jest przez rzeczoznawców wybieranych w drodze przetargu publicznego. Przy sprzedaży nieruchomości właściciele otrzymują ofertę na poziomie 140% wartości rynkowej budynków i 120% wartości gruntu.

Od kilku miesięcy na terenie inwestycji trwają rozbiórki, a od ubiegłego roku również odwierty i sondowania geologiczne, które dotyczą w sumie kilkuset lokalizacji.

Pierwszy etap lotniska, czyli dwie równoległe drogi startowe i infrastruktura do obsługi 40 mln pasażerów, ma zostać uruchomiony w 2028 r. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), w 2060 r. lotnisko może obsługiwać do 65 mln pasażerów rocznie.

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW GRUNTÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: