Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

CPK CORAZ BLIŻEJ REALIZACJI

CPK coraz bliżej realizacji – 8 spółek dopuszczonych do budowy.

CPK CORAZ BLIŻEJ REALIZACJI
foto: pixabay.com

8 spółek zostało dopuszczonych do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Cztery z nich notowane są na GPW – wynika z komunikatu CPK. Szacowana wartość zamówienia to ponad 1 miliard 700 milionów złotych.

Spółki z indeksu WIG -budownictwo to Budimex, Mostostal Warszawa, Polimex Infrastruktura i Trakcja. Z kolei niegiełdowe to NDI, Doraco, PORR i Strabag. Firmy spółka Centralny Port Komunikacyjny wyłoniła w przetargu na uczestnictwo w pracach związanych z budową lotniska i jego infrastruktury.

CZYTAJ TEŻ: SZCZYT INFLACJI W TE WAKACJE

Kolejny krok to zawarcie umowy ramowej z tymi podmiotami. Dzięki temu zamówienia na poszczególne zadania będą zlecane w ramach uproszczonych postępowań wykonawczych – tu dużą rolę odegra m.in. proponowana cena i czas realizacji.

Część lotniskowa inwestycji według planów ma być ukończona w 2027 roku.

W szczegółowy zakres zamówienia wchodzą m.in. niwelacja i zagospodarowanie terenu, realizacja obiektów tymczasowych, rozbiórki czy przyłącza do sieci infrastruktury technicznej – napisano w komunikacie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CPK CORAZ BLIŻEJ REALIZACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Grupa CCC szacuje, że miała EBITDA w czwartym kwartale roku obrotowego na poziomie 86 mln zł. Tymczasem rynki oczekiwały ponad 112 mln zł.

GPW

XTB to międzynarodowy dostawca produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Spółka jest notowana w indeksie mWIG, w ciągu ostatniego roku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: