Connect with us

Hi, what are you looking for?

AZJA

COVID SPARALIŻOWAŁ TRZECI NAJWIĘKSZY PORT KONTENEROWY ŚWIATA

Łańcuchy dostaw z Chin znów się rwą. To może oznaczać nie tylko dłuższe oczekiwanie, ale też wzrost cen towarów. Najpierw ograniczenia dotknęły port w Yantian, teraz kolejny – Ningbo-Zhoushan, trzeci największy kontenerowy port na świecie.

Przez położony nad Morzem Południowochińskim port Yantian, niedaleko Hong Kongu, płynie w świat produkcja tworzona w chińskiej prowincji Gaundong. Port radykalnie zmniejszył odprawy z powodu rozprzestrzeniających się zakażeń koronawirusem. Teraz dołączył do niego leżący na północy, niedaleko Szanghaju Ningbo-Zhoushan. Port zamknął swój największy terminal i poinformował, że negocjuje z firmami logistycznymi przekierowanie ładunków do innych portów, których nie dotknęły jeszcze ograniczenia. Ale kiedy jest się trzecim największym portem świata – trudno wykonać taką operację bez szkody dla terminów dostaw. Agencja Bloomberg poinformowała, że mocno spadł przeładunek towarów z Chin w porcie w Los Angeles. Analitycy spodziewają się, że ten sam problem za chwilę pojawi się również w europejskich portach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

OTOCZENIE MAKRO

Cena pieniądza w Polsce nadal na rekordowo niskim poziomie. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na historycznie niskim poziomie, a komunikat po posiedzeniu zaczęła...

COVID

Redakcja Biznes24 przygotowała na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia wykres przedstawiający porównanie współczynników śmiertelności na COVID-19 od 1 lipca do 7 września w 2020 i...