Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

COVID SPARALIŻOWAŁ TRZECI NAJWIĘKSZY PORT KONTENEROWY ŚWIATA

Łańcuchy dostaw z Chin znów się rwą. To może oznaczać nie tylko dłuższe oczekiwanie, ale też wzrost cen towarów. Najpierw ograniczenia dotknęły port w Yantian, teraz kolejny – Ningbo-Zhoushan, trzeci największy kontenerowy port na świecie.

W CHINACH HAMUJE WZROST CEN

Przez położony nad Morzem Południowochińskim port Yantian, niedaleko Hong Kongu, płynie w świat produkcja tworzona w chińskiej prowincji Gaundong. Port radykalnie zmniejszył odprawy z powodu rozprzestrzeniających się zakażeń koronawirusem. Teraz dołączył do niego leżący na północy, niedaleko Szanghaju Ningbo-Zhoushan.

CZYTAJ TEŻ: BLOKADA KALININGRADU ZŁAGODZONA. LITWA PRZEPUŚCI ROSYJSKĄ KOLEJ

Port zamknął swój największy terminal i poinformował, że negocjuje z firmami logistycznymi przekierowanie ładunków do innych portów, których nie dotknęły jeszcze ograniczenia. Ale kiedy jest się trzecim największym portem świata – trudno wykonać taką operację bez szkody dla terminów dostaw. Agencja Bloomberg poinformowała, że mocno spadł przeładunek towarów z Chin w porcie w Los Angeles. Analitycy spodziewają się, że ten sam problem za chwilę pojawi się również w europejskich portach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CHINY

Agencja ratingowa Moody’s obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Chin ze “stabilnej” na “negatywną”. Powód? Rosnące ryzyko dla wzrostu gospodarczego i kryzys w sektorze nieruchomości.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie kłopoty mają armatorzy na Morzu Czerwonym Rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominikiem Landą, ekspertem frachtu morskiego, współprowadzącym podcast ETA.fm.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie morskim i nie tylko, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominikiem Landą, ekspertem frachtu morskiego, współprowadzącym podcast ETA.fm.

GOSPODARKA

Polska wołowina po dekadach embarga wraca do Chin. Jak poinformował dzisiaj ambasador Polski w Chinach Jakub Kumoch. "Jesteśmy o krok od wejścia z polską...

%d