Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

COVID SPARALIŻOWAŁ TRZECI NAJWIĘKSZY PORT KONTENEROWY ŚWIATA

Łańcuchy dostaw z Chin znów się rwą. To może oznaczać nie tylko dłuższe oczekiwanie, ale też wzrost cen towarów. Najpierw ograniczenia dotknęły port w Yantian, teraz kolejny – Ningbo-Zhoushan, trzeci największy kontenerowy port na świecie.

W CHINACH HAMUJE WZROST CEN

Przez położony nad Morzem Południowochińskim port Yantian, niedaleko Hong Kongu, płynie w świat produkcja tworzona w chińskiej prowincji Gaundong. Port radykalnie zmniejszył odprawy z powodu rozprzestrzeniających się zakażeń koronawirusem. Teraz dołączył do niego leżący na północy, niedaleko Szanghaju Ningbo-Zhoushan.

CZYTAJ TEŻ: BLOKADA KALININGRADU ZŁAGODZONA. LITWA PRZEPUŚCI ROSYJSKĄ KOLEJ

Port zamknął swój największy terminal i poinformował, że negocjuje z firmami logistycznymi przekierowanie ładunków do innych portów, których nie dotknęły jeszcze ograniczenia. Ale kiedy jest się trzecim największym portem świata – trudno wykonać taką operację bez szkody dla terminów dostaw. Agencja Bloomberg poinformowała, że mocno spadł przeładunek towarów z Chin w porcie w Los Angeles. Analitycy spodziewają się, że ten sam problem za chwilę pojawi się również w europejskich portach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

AZJA

Przez zamieszki produkcja Apple w Chinach może być mniejsza.

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

POLSKA

LOT poleci do Pekinu - pierwszy rejs 7 grudnia.

%d bloggers like this: