Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

COVID-19 – WIELKA BRYTANIA OPÓŹNIA LUZOWANIE

Boris Johnson opóźni dziś prawdopodobnie o miesiąc zniesienie zasad dystansu społecznego. Puby, restauracje, czy hotele miały się zapełnić już w przyszły poniedziałek – ale zasady związane z mniejszym obłożeniem potrwają prawdopodobnie do 19 lipca.

COVID-19 - WIELKA BRYTANIA OPÓŹNIA LUZOWANIE

Informację o tym, że główni ministrowie rządu Johnsona podpisali już rozporządzenie przedłużające ograniczenia podała dziś rano BBC. Wielka Brytania wstrzymuje luzowanie, bo znów zaczęła rosnąc liczba zakażonych – na początku maja było ich ok. 2 tys. dziennie, obecnie ok. 7-8 tys. dziennie. Za wzrost zakażeń odpowiada przywleczony z Indii wariant DELTA koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Na szczęście dzięki wysokiemu poziomowi zaszczepienia – ponad połowa dorosłych brytyjczyków jest już w pełni zaszczepiona – wzrost zachorowań nie pociągnął za sobą wzrostu liczby zgonów. Brytyjskie służby sanitarne podają, że wśród osób które trafiły do szpitali po zakażeniu koronawirusem nie ma osób po dwóch dawkach szczepionki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

Inflacja w Wielkiej Brytanii hamuje - zarówno CPI jak i PPI.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uderzającym w chińską gospodarkę niskim popycie oraz rosnących cenach i deflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Kalwasińskim, analitykiem zespołu chińskiego z...

RYNKI

Rynki w tym tygodniu - na co czekają inwestorzy?

EUROPA

Domy w Wielkiej Brytanii znów tanieją - tym razem najmocniej od czasów credit crunchu wywołanego zapaścią na amerykańskim rynku hipotecznym. W lipcu nieruchomości na...

%d