Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

COVID-19 – WIELKA BRYTANIA OPÓŹNIA LUZOWANIE

Boris Johnson opóźni dziś prawdopodobnie o miesiąc zniesienie zasad dystansu społecznego. Puby, restauracje, czy hotele miały się zapełnić już w przyszły poniedziałek – ale zasady związane z mniejszym obłożeniem potrwają prawdopodobnie do 19 lipca.

COVID-19 - WIELKA BRYTANIA OPÓŹNIA LUZOWANIE

Informację o tym, że główni ministrowie rządu Johnsona podpisali już rozporządzenie przedłużające ograniczenia podała dziś rano BBC. Wielka Brytania wstrzymuje luzowanie, bo znów zaczęła rosnąc liczba zakażonych – na początku maja było ich ok. 2 tys. dziennie, obecnie ok. 7-8 tys. dziennie. Za wzrost zakażeń odpowiada przywleczony z Indii wariant DELTA koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Na szczęście dzięki wysokiemu poziomowi zaszczepienia – ponad połowa dorosłych brytyjczyków jest już w pełni zaszczepiona – wzrost zachorowań nie pociągnął za sobą wzrostu liczby zgonów. Brytyjskie służby sanitarne podają, że wśród osób które trafiły do szpitali po zakażeniu koronawirusem nie ma osób po dwóch dawkach szczepionki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Bank Anglii będzie bronił funta. Kanclerz skarbu apeluje, by nie grano przeciwko brytyjskiej walucie.

ŚWIAT

Bank Anglii podnosi stopy procentowe siódmy raz z rzędu.

ŚWIAT

O tym jaka była Wielka Brytania w epoce panowania królowej Elżbiety II i jak teraz może się zmienić rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

%d bloggers like this: