Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

CORAZ WIĘCEJ KRADZIEŻY PALIWA

CORAZ WIĘCEJ KRADZIEŻY
foto: pexels.com

Promocja na Orlenie nie zniechęciła złodziei paliwa, dla których ceny – nadal są wyraźnie za drogie. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od stycznia do czerwca br. stwierdzono ponad 1500 takich przestępstw. To o 42,9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przestępcy po prostu podjeżdżają pod dystrybutor, tankują paliwo i odjeżdżają, nie uiszczając opłaty. Najczęsciej na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Jak podkreśla Andrzej Maria Faliński, wiceprezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego, osoby łamiące prawo widzą, że policja jest mniej skuteczna.

CZYTAJ TEŻ: PROMOCJE NA STACJACH BENZYNOWYCH UTRZYMANE

Do tego dochodzi kwestia obaw o fizyczne bezpieczeństwo – właściciele małych i średnich stacji, na których obsada liczy jedną – dwie osoby, obawiają się, że przestępcy mogą np. ich pobić. Jak podkreślają eksperci, poza grupami przestępczymi, z reguły kradną ludzie, którzy zarabiają między najniższym a średnim wynagrodzeniem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CORAZ WIĘCEJ KRADZIEŻY PALIWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: