Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

CORAZ MNIEJ TOWARÓW TANIEJE

MNIEJ TOWARÓW TANIEJE
foto: pixabay.com

Szykujmy się na kolejną falę wzrostu cen w sklepach. Spada liczba produktów taniejących i rośnie presja inflacyjna, co wkrótce podbije inflację.

CZYTAJ TEŻ: ŻABKA WSKOCZY NA GPW

Jak wykazuje analiza przeszło 68 tys. cen detalicznych, w ubiegłym miesiącu na 17 monitorowanych kategorii 4 potaniały w ujęciu rocznym. Z raportu „INDEKS CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH”, autorstwa UCE RESEARCH i Uniwersytetów WSB Merito wynika, że listę obniżek otwierają tłuszcze, których ceny tym razem zmniejszyły się o 10%. Dalej w rankingu są karmy dla zwierząt ze spadkiem na poziomie 8%, produkty sypkie – 3,6%, a także warzywa – 3,3%.

Autorzy zauważają jednak, że z miesiąca na miesiąc liczba taniejących grup towarów maleje. Zapowiadają także dalsze hamowanie tendencji spadkowych z uwagi na presję inflacyjną. I przewidują powrót wzrostów cen niektórych kategorii.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CORAZ MNIEJ TOWARÓW TANIEJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.