Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CORAZ MNIEJ BYKÓW HASA PO PARKIECIE GPW

Ubywa byków na warszawskim parkiecie, ale spokojnie niedźwiedzi również, przybywa za to sporo inwestorów spodziewających się trendu bocznego w ciągu najbliższego pół roku. Przynajmniej tak wynika z cotygodniowego badania nastrojów inwestorów indywidualnych.

CORAZ MNIEJ BYKÓW HASA PO PARKIECIE GPW

Odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW spadł o 2,7 pkt. proc. i wynosi 49,2 proc.

Liczba respondentów oczekujących trendu spadkowego jest niższa o 4,6 pkt. proc. i wynosi 21,3 proc. – wynika z cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów.

Z kolei osób spodziewających się trendu bocznego jest więcej o 7.3 punktu procentowego niż tydzień wcześniej. Łącznie stanowią oni 29 i pół procent wszystkich ankietowanych.

Indeks Nastrojów Inwestorów jest cotygodniowym badaniem prowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów tygodniowo.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.