Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CORAZ GORSZY ODCZYT PMI DLA PRZEMYSŁU POLSKI

Polski indeks PMI dla przemysłu wyraźnie spadł w lipcu.

PMI DLA PRZEMYSŁU
PMI DLA PRZEMYSŁU
Indeks PMI dla przemysłu w lipcu.

Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu zanotował kolejny wyraźny spadek w lipcu, do 42.1 pkt. Tak źle nie było od pierwszych miesięcy pandemii.

Lipiec przyniósł jeszcze głębszy niż w czerwcu spadek aktywności w polskim sektorze wytwórczym – wynika z danych S&P Global. Po raz ostatni tak zła koniunktura panowała podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 roku.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE W LIPCU PRZESTAŁA ROSNĄĆ. NA JAK DŁUGO?

W lipcu PMI dla polskiego przemysłu spadł do 42.1 pkt, trzeci miesiąc z rzędu utrzymując się poniżej poziomu 50 pkt. to także rezultat gorszy od oczekiwanych przez ekonomistów i tak już bardzo słabych 43.6 pkt.

PMI dla przemysłu – defensywne stanowiska biznesowe

Jak napisali w raporcie analitycy S&P Global – W oczekiwaniu na dalsze spowolnienie gospodarcze firmy przyjęły bardziej defensywne stanowiska biznesowe. Ponieważ sprzedaż i produkcja spadły, a wolne moce przerobowe były widoczne (zaległości zmniejszyły się drugi miesiąc z rzędu), odchodzący pracownicy na ogół nie byli zastępowani. W efekcie zatrudnienie spadło w szybkim tempie (podobnym do czerwcowego).


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CORAZ GORSZY ODCZYT PMI DLA PRZEMYSŁU POLSKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: