Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CORAZ GORSZA SPRZEDAŻ NOWYCH MIESZKAŃ

Sprzedaż nowych mieszkań w Polsce mocno wyhamowuje.

SPRZEDAŻ NOWYCH MIESZKAŃ
Deweloperzy mieszkaniowi

Coraz gorzej ze sprzedażą nowych mieszkań. Deweloperzy w trzecim kwartale 2022 r. uruchomili sprzedaż 6 tys. 700 mieszkań, to o 55 proc. mniej niż w drugim kwartale tego roku – wynika z danych opublikowanych przez firmę REDNET Consulting.

Grupa przewiduje, że w IV kw. podaż będzie jeszcze niższa. Przeanalizowane dane dotyczą sześciu największych rynków nieruchomości – Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania i Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: ROLNICY NIE CHCĄ SPRZEDAWAĆ ZBÓŻ

Jak dodano spadek nowej oferty był znacznie bardziej dynamiczny, niż spadek sprzedaży, która zmniejszyła się o blisko 23,5 proc. W III kwartale sprzedano więcej mieszkań, niż pojawiło się nowych w ofercie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CORAZ GORSZA SPRZEDAŻ NOWYCH MIESZKAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: