Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

CORAZ BLIŻEJ KPO DLA POLSKI

Coraz bliżej KPO dla Polski.

Unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders wyraził dzisiaj nadzieję, że wkrótce KE będzie w stanie przedstawić pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatność z KPO.

PROGNOZY DLA POLSKI
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Unijny komisarz spotkał się dzisiaj w Warszawie z szefem resortu sprawiedliwości, Adamem Bodnarem. Podczas konferencji prasowej odniósł się do działań polskiego rządu mających na celu wypełnienie tzw. kamieni milowych w zakresie przywrócenia praworządności, niezbędnych do wypłaty unijnych środków na Krajowy Plan Odbudowy.

Jak przyznał Reynders: „Mam nadzieję, że wkrótce będziemy w stanie przedstawić pozytywną ocenę pierwszego wniosku o płatność.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że polskie władze są zdeterminowane do przywrócenia w Polsce praworządności po to, żeby zagwarantować pełną zgodność z przepisami nie tylko polskiej konstytucji, ale także wymogami Unii Europejskiej i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” – powiedział.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia ub.r. Polska wysłała do Komisji Europejskiej pierwszy wniosek o płatność z KPO, z którego mamy otrzymać łącznie 7 miliardów euro w tym niecałe 3 miliardy euro w formie dotacji i ponad 4 miliardy euro w formie niskooprocentowanej pożyczki.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...