Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

COMMERZBANK: STRATA NETTO 394 MLN EUR W 1H’21

Strata właściciela mBanku. Niemiecki Commerzbank, który posiada 69% udziałów w jednym z największych polski banków komercyjnych. Niestety ich wyniki są równie rozczarowujące.

COMMERZBANK: STRATA NETTO 394 MLN EUR W 1H'21

Przychody banku nieznacznie wzrosły o 5.5% do 4 miliardów 300 milionów euro jednak to nie uchroniło Banku przed stratą. W tym kwartale. Przez przeprowadzoną restrukturyzację odnotowano stratę netto w wysokości 527 milionów Euro starty. W tej kwocie wydatki restrukturyzacyjne wyniosły 511 mln euro. Gdyby nie to przedsięwzięcie bank zanotowałby zysk w pierwszym półroczu, ponieważ w poprzednim kwartale Commerzbank wypracował zysk netto w wysokości 183 mln euro. Niemniej jednak strata netto wyniosła 394 mln euro i jest to 3 razy większa strata niż w pierwszym półroczu 2020 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

LiveChat z lepszymi wynikami.

POLSKA

Mercator Medical z dużo mniejszym zyskiem niż w 2021 roku.

%d bloggers like this: