Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

COMMERZBANK: STRATA NETTO 394 MLN EUR W 1H’21

Strata właściciela mBanku. Niemiecki Commerzbank, który posiada 69% udziałów w jednym z największych polski banków komercyjnych. Niestety ich wyniki są równie rozczarowujące.

Przychody banku nieznacznie wzrosły o 5.5% do 4 miliardów 300 milionów euro jednak to nie uchroniło Banku przed stratą. W tym kwartale. Przez przeprowadzoną restrukturyzację odnotowano stratę netto w wysokości 527 milionów Euro starty. W tej kwocie wydatki restrukturyzacyjne wyniosły 511 mln euro. Gdyby nie to przedsięwzięcie bank zanotowałby zysk w pierwszym półroczu, ponieważ w poprzednim kwartale Commerzbank wypracował zysk netto w wysokości 183 mln euro. Niemniej jednak strata netto wyniosła 394 mln euro i jest to 3 razy większa strata niż w pierwszym półroczu 2020 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.