Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

COMMERZBANK: STRATA NETTO 394 MLN EUR W 1H’21

Strata właściciela mBanku. Niemiecki Commerzbank, który posiada 69% udziałów w jednym z największych polski banków komercyjnych. Niestety ich wyniki są równie rozczarowujące.

COMMERZBANK: STRATA NETTO 394 MLN EUR W 1H'21

Przychody banku nieznacznie wzrosły o 5.5% do 4 miliardów 300 milionów euro jednak to nie uchroniło Banku przed stratą. W tym kwartale. Przez przeprowadzoną restrukturyzację odnotowano stratę netto w wysokości 527 milionów Euro starty. W tej kwocie wydatki restrukturyzacyjne wyniosły 511 mln euro. Gdyby nie to przedsięwzięcie bank zanotowałby zysk w pierwszym półroczu, ponieważ w poprzednim kwartale Commerzbank wypracował zysk netto w wysokości 183 mln euro. Niemniej jednak strata netto wyniosła 394 mln euro i jest to 3 razy większa strata niż w pierwszym półroczu 2020 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d