Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

COMARCH ZAROBIŁ W 1 KWARTALE O 23% WIĘCEJ NIŻ ROK TEMU

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna.
Zysk netto Comarchu w pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł 32 mln 400 tys. zł, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej.

COMARCH ZAROBIŁ W 1 KWARTALE O 23% WIĘCEJ NIŻ ROK TEMU

Natomiast przychody Comarchu wyniosły 416 mln zł, o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.
Jak podała w komunikacie informatyczna spółka, Comarch odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.
Większą dynamikę miały przychody ze sprzedaży zagranicznej, które wzrosły rdr o 10,7 proc. – jak podano – głównie dzięki dobrej sprzedaży do klientów z sektora telekomunikacyjnego i przemysłowego.
Sprzedaż zagraniczna stanowiła w I kwartale 59,7 proc. całkowitych przychodów grupy.
Na wynik finansowy grupy Comarch w kolejnych okresach istotny wpływ będą miały: koniunktura gospodarcza i sytuacja polityczna na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji konfliktu między Rosją a Ukrainą – podała krakowska firma w raporcie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PZU w trzecim kwartale rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tomaszem Kulikiem, członkiem zarządu PZU S.A.

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Zysk w trzecim kwartale grupy PZU okazał się o 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych i wyniósł 660 mln zł. Siedem biur maklerskich prognozowało...

%d bloggers like this: