Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

Comarch, druga co do wielkości spółka informatyczna w kraju rzuca wyzwanie rodzimemu potentatowi e-handlu, Allegro. Spółka chce rozwijać własną platformę sprzedażową.

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

„Rzucamy wyzwanie takim firmom jak Allegro, chcemy zaryzykować, mamy gotówkę, możemy wydać na realizację naszych planów kilkadziesiąt milionów złotych” – mówił podczas dzisiejszej konferencji wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

Platforma sprzedażowa Comarchu ma ruszyć w nowej odsłonie na początku przyszłego roku. Wszystko.pl w nowej odsłonie będzie platformą e-commerce, która będzie służyła firmom do prowadzenia działalności handlowej w internecie.

Krakowska spółka szacuje, że z systemów Comarch ERP korzysta obecnie około 100 tys. firm, które mogą być naturalnymi klientami w nowym przedsięwzięciu. Na platformie transakcje będą mogły bowiem przeprowadzać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.

Spółka zapowiada zerowe prowizje od transakcji dla klientów, a także darmowy plan obejmujący możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów i opcje sprzedaży we wszystkich kategoriach. – Chcemy w ciągu 5 lat zbudować masę, zyski na tym etapie są sprawą drugorzędną” – powiedział wiceprezes Rymarczyk.

Do handlowej platformy Comarchu na razie nie przekonali się inwestorzy na GPW. Kurs akcji krakowskiej spółki spadł dzisiaj o 0,78%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody LPP w górę o 80% - spółka ogłosiła wyniki i informuje o planach rozwoju na rynkach południowej Europy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody CCC wzrosły o 45% - wyniki największego detalisty obuwia w Polsce nie zaskoczyły inwestorów.

%d bloggers like this: