Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

Comarch, druga co do wielkości spółka informatyczna w kraju rzuca wyzwanie rodzimemu potentatowi e-handlu, Allegro. Spółka chce rozwijać własną platformę sprzedażową.

„Rzucamy wyzwanie takim firmom jak Allegro, chcemy zaryzykować, mamy gotówkę, możemy wydać na realizację naszych planów kilkadziesiąt milionów złotych” – mówił podczas dzisiejszej konferencji wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

Platforma sprzedażowa Comarchu ma ruszyć w nowej odsłonie na początku przyszłego roku. Wszystko.pl w nowej odsłonie będzie platformą e-commerce, która będzie służyła firmom do prowadzenia działalności handlowej w internecie.

Krakowska spółka szacuje, że z systemów Comarch ERP korzysta obecnie około 100 tys. firm, które mogą być naturalnymi klientami w nowym przedsięwzięciu. Na platformie transakcje będą mogły bowiem przeprowadzać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.

Spółka zapowiada zerowe prowizje od transakcji dla klientów, a także darmowy plan obejmujący możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów i opcje sprzedaży we wszystkich kategoriach. – Chcemy w ciągu 5 lat zbudować masę, zyski na tym etapie są sprawą drugorzędną” – powiedział wiceprezes Rymarczyk.

Do handlowej platformy Comarchu na razie nie przekonali się inwestorzy na GPW. Kurs akcji krakowskiej spółki spadł dzisiaj o 0,78%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zaczęliśmy od lekkich wzrostów, a później WIG20 cały dzień walczył by wyjść powyżej piątkowego zamknięcia. Nie udało się i ostatecznie indeks największych spółek na...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

GAMING

Natural Instinct zwrócił się w jednej trzeciej - po trzech dniach sprzedaży na platformie Steam - informuje Games Operators.

GPW

Po mocnej przecenie na początku i odbiciu w środku tygodnia, cały tydzień główne indeksy na warszawskim parkiecie zamknęły tydzień na minusach.