Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

Comarch, druga co do wielkości spółka informatyczna w kraju rzuca wyzwanie rodzimemu potentatowi e-handlu, Allegro. Spółka chce rozwijać własną platformę sprzedażową.

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

„Rzucamy wyzwanie takim firmom jak Allegro, chcemy zaryzykować, mamy gotówkę, możemy wydać na realizację naszych planów kilkadziesiąt milionów złotych” – mówił podczas dzisiejszej konferencji wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

Platforma sprzedażowa Comarchu ma ruszyć w nowej odsłonie na początku przyszłego roku. Wszystko.pl w nowej odsłonie będzie platformą e-commerce, która będzie służyła firmom do prowadzenia działalności handlowej w internecie.

Krakowska spółka szacuje, że z systemów Comarch ERP korzysta obecnie około 100 tys. firm, które mogą być naturalnymi klientami w nowym przedsięwzięciu. Na platformie transakcje będą mogły bowiem przeprowadzać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.

Spółka zapowiada zerowe prowizje od transakcji dla klientów, a także darmowy plan obejmujący możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów i opcje sprzedaży we wszystkich kategoriach. – Chcemy w ciągu 5 lat zbudować masę, zyski na tym etapie są sprawą drugorzędną” – powiedział wiceprezes Rymarczyk.

Do handlowej platformy Comarchu na razie nie przekonali się inwestorzy na GPW. Kurs akcji krakowskiej spółki spadł dzisiaj o 0,78%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mercator Medical z dużo mniejszym zyskiem niż w 2021 roku.

POLSKA

Nie ma zaskoczenia - wyniki ZE PAK okazały się bardzo dobre.

POLSKA

Spółka Tarczyński z lepszymi wynikami kwartalnymi niż rok temu.

POLSKA

Bumech ogłosił wyniki za trzeci kwartał.

%d bloggers like this: