Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

Comarch, druga co do wielkości spółka informatyczna w kraju rzuca wyzwanie rodzimemu potentatowi e-handlu, Allegro. Spółka chce rozwijać własną platformę sprzedażową.

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

“Rzucamy wyzwanie takim firmom jak Allegro, chcemy zaryzykować, mamy gotówkę, możemy wydać na realizację naszych planów kilkadziesiąt milionów złotych” – mówił podczas dzisiejszej konferencji wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

Platforma sprzedażowa Comarchu ma ruszyć w nowej odsłonie na początku przyszłego roku. Wszystko.pl w nowej odsłonie będzie platformą e-commerce, która będzie służyła firmom do prowadzenia działalności handlowej w internecie.

Krakowska spółka szacuje, że z systemów Comarch ERP korzysta obecnie około 100 tys. firm, które mogą być naturalnymi klientami w nowym przedsięwzięciu. Na platformie transakcje będą mogły bowiem przeprowadzać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.

Spółka zapowiada zerowe prowizje od transakcji dla klientów, a także darmowy plan obejmujący możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów i opcje sprzedaży we wszystkich kategoriach. – Chcemy w ciągu 5 lat zbudować masę, zyski na tym etapie są sprawą drugorzędną” – powiedział wiceprezes Rymarczyk.

Do handlowej platformy Comarchu na razie nie przekonali się inwestorzy na GPW. Kurs akcji krakowskiej spółki spadł dzisiaj o 0,78%.

COMARCH RZUCA WYZWANIE ALLEGRO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

INNE

Święta tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz, czym obdarować najbliższą osobę? Przegapiłeś Black Friday, skończyły Ci się pomysły, albo po prostu – dostajesz...

HANDEL

Oceny na OLX pod lupą UOKiK.

%d