Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Comarch jako dostawca rozwiązań technologicznych do bankowości, biznesu, administracji i IT nie zachwyca po pierwszym półroczu swoimi wynikami. Wynik zysku operacyjnego po odjęciu kosztów był o 18 proc. niższy od prognoz analityków.

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Comarch i Asseco to odwieczni rywale i 2 największe spółki na polskim rynku dostarczające rozwiązania ułatwiające koordynowanie pracy przedsiębiorstwa lub instytucji. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 721 mln zł w I połowie 2021 r. wobec 708 mln zł rok wcześniej. Zysk netto grupy Comarch za okres pierwszych 6 miesięcy 2021 roku wyniosły 56 mln zł i był o 40% wyższy rok do roku. EBITDA sięgnęła 43,4 mln zł i była o 18 proc. niższa od założeń rynku.

Firma 60% swojej sprzedaży bazuje na obsłudze firm zagranicznych, co miało wpływ na wyższe przychody grupy. Największym sektorem działalności firmy jest Technologia, Media i Telekomunikacja (TMT) przychody w tym segmencie zwiększyły się o 98% rok do roku. W segmencie bankowości, handlu i usług przychody spadły po 30% w ujęciu rokrocznym.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: