Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Comarch jako dostawca rozwiązań technologicznych do bankowości, biznesu, administracji i IT nie zachwyca po pierwszym półroczu swoimi wynikami. Wynik zysku operacyjnego po odjęciu kosztów był o 18 proc. niższy od prognoz analityków.

Comarch i Asseco to odwieczni rywale i 2 największe spółki na polskim rynku dostarczające rozwiązania ułatwiające koordynowanie pracy przedsiębiorstwa lub instytucji. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 721 mln zł w I połowie 2021 r. wobec 708 mln zł rok wcześniej. Zysk netto grupy Comarch za okres pierwszych 6 miesięcy 2021 roku wyniosły 56 mln zł i był o 40% wyższy rok do roku. EBITDA sięgnęła 43,4 mln zł i była o 18 proc. niższa od założeń rynku.

Firma 60% swojej sprzedaży bazuje na obsłudze firm zagranicznych, co miało wpływ na wyższe przychody grupy. Największym sektorem działalności firmy jest Technologia, Media i Telekomunikacja (TMT) przychody w tym segmencie zwiększyły się o 98% rok do roku. W segmencie bankowości, handlu i usług przychody spadły po 30% w ujęciu rokrocznym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.