Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Comarch jako dostawca rozwiązań technologicznych do bankowości, biznesu, administracji i IT nie zachwyca po pierwszym półroczu swoimi wynikami. Wynik zysku operacyjnego po odjęciu kosztów był o 18 proc. niższy od prognoz analityków.

COMARCH PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Comarch i Asseco to odwieczni rywale i 2 największe spółki na polskim rynku dostarczające rozwiązania ułatwiające koordynowanie pracy przedsiębiorstwa lub instytucji. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 721 mln zł w I połowie 2021 r. wobec 708 mln zł rok wcześniej. Zysk netto grupy Comarch za okres pierwszych 6 miesięcy 2021 roku wyniosły 56 mln zł i był o 40% wyższy rok do roku. EBITDA sięgnęła 43,4 mln zł i była o 18 proc. niższa od założeń rynku.

Firma 60% swojej sprzedaży bazuje na obsłudze firm zagranicznych, co miało wpływ na wyższe przychody grupy. Największym sektorem działalności firmy jest Technologia, Media i Telekomunikacja (TMT) przychody w tym segmencie zwiększyły się o 98% rok do roku. W segmencie bankowości, handlu i usług przychody spadły po 30% w ujęciu rokrocznym.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.