Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COGNOR TRACI PO ŚWIETNYCH WYNIKACH

Cognor – jeden z największych w Polsce producentów rur stalowych – mocno w dół po świetnych wynikach. Inwestorzy sprzedają fakty po tym, jak oczekiwania co do wyników w III kwartale wywindowały kurs spółki na 10-cioletnie maksima.

Kurs spółki Cognor od rana wynosi ok. 4.5 złotego – to ponad 4 procent mniej, niż na wczorajszym zamknięciu.

Cognor pochwalił się przed sesją kwartalnym zyskiem netto w wysokości 113.5 miliona złotych. Rok temu zysk wynosił zaledwie półtora miliona złotych.
Przychody Cognora skoczyły w ciągu roku o 50% – to sytuacja, która niemal nie zdarza się dojrzałym spółkom przemysłowym. Cognor w III kwartale sprzedał towary i usługi za niemal 720 milionów złotych. Rok temu były to 372 miliony. Powód – to skokowy wzrost cen stali.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Kurs CCC spadał w czwartek nawet o 5 procent po publikacji przez spółkę wyników za III kwartał. Największy w Polsce detalista obuwniczy - należy...