Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

COGNOR TRACI PO ŚWIETNYCH WYNIKACH

Cognor – jeden z największych w Polsce producentów rur stalowych – mocno w dół po świetnych wynikach. Inwestorzy sprzedają fakty po tym, jak oczekiwania co do wyników w III kwartale wywindowały kurs spółki na 10-cioletnie maksima.

COGNOR TRACI PO ŚWIETNYCH WYNIKACH

Kurs spółki Cognor od rana wynosi ok. 4.5 złotego – to ponad 4 procent mniej, niż na wczorajszym zamknięciu.

Cognor pochwalił się przed sesją kwartalnym zyskiem netto w wysokości 113.5 miliona złotych. Rok temu zysk wynosił zaledwie półtora miliona złotych.
Przychody Cognora skoczyły w ciągu roku o 50% – to sytuacja, która niemal nie zdarza się dojrzałym spółkom przemysłowym. Cognor w III kwartale sprzedał towary i usługi za niemal 720 milionów złotych. Rok temu były to 372 miliony. Powód – to skokowy wzrost cen stali.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

%d bloggers like this: