Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

COCA-COLA: PRZYCHODY NETTO 10.1 MLD USD WIĘKSZE O 42% R/R

Cristiano Ronaldo nie pokrzyżował sprzedaży CocaColi.
Firma z Atlanty odnotowała silny 2 kwartał. Z najnowszych raportów finansowych największemu producentowi napojów gazowanych udało się osiągnąć o 42 procent wyższy przychód niż w zeszłorocznym okresie przekraczający 10 miliardów dolarów.

Przychody koncernu w drugim kwartale 2021 wzrosły o 42% rok do roku do ponad 10 miliardów 100 milionów USD. Główny przychód to 26% wzrost sprzedaży koncentratów i 11% wzrost cen produktów. Wzrosty były napędzany przez trwające ożywienie na rynkach, na których zmniejsza się niepewność związana z koronawirusem.Wypracowany zysk w okresie od kwietnia do czerwca to 3 miliardy 600 milionów dolarów, dzięki czemu zysk na 1 akcję wyniósł 61 centów. CocaCola odbudowała swoje wyniki do poziomu sprzed pandemii dużo szybciej niż się spodziewano. Prezes James Quincey podkreśla, że firma realizuje plany rozwoju, aby wygrywać w tej rozwijającej się branży i przyspieszać tworzenie wartości dla interesariuszy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Akcje Intel Corp. spadły o ponad 9 proc. podczas handlu posesyjnego po tym, jak przychody producenta chipów spadły w trzecim kwartale poniżej szacunków Wall...

ŚWIAT

Rekordowe wyniki Tesli w III kwartale. Zysk na akcję wyniósł 1,86$, analitycy oczekiwali zysku w wysokości 1,52$.

SUROWCE

Grupa Lotos szacuje, że jej oczyszczona EBITDA LIFO w trzecim kwartale tego roku sięgnęła 1,15 mld zł, a zysk netto ukształtował 0,81 mld zł.

RYNKI

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56. W efekcie akcje spółki...