Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

COCA-COLA: PRZYCHODY NETTO 10.1 MLD USD WIĘKSZE O 42% R/R

Cristiano Ronaldo nie pokrzyżował sprzedaży CocaColi.
Firma z Atlanty odnotowała silny 2 kwartał. Z najnowszych raportów finansowych największemu producentowi napojów gazowanych udało się osiągnąć o 42 procent wyższy przychód niż w zeszłorocznym okresie przekraczający 10 miliardów dolarów.

COCA-COLA: PRZYCHODY NETTO 10.1 MLD USD WIĘKSZE O 42% R/R

Przychody koncernu w drugim kwartale 2021 wzrosły o 42% rok do roku do ponad 10 miliardów 100 milionów USD. Główny przychód to 26% wzrost sprzedaży koncentratów i 11% wzrost cen produktów. Wzrosty były napędzany przez trwające ożywienie na rynkach, na których zmniejsza się niepewność związana z koronawirusem.

CZYTAJ TEŻ: KOLEJNE DOBRE DANE Z USA. CZY INWESTORZY NIE PRZESADZAJĄ Z OPTYMIZMEM?

Wypracowany zysk w okresie od kwietnia do czerwca to 3 miliardy 600 milionów dolarów, dzięki czemu zysk na 1 akcję wyniósł 61 centów. CocaCola odbudowała swoje wyniki do poziomu sprzed pandemii dużo szybciej niż się spodziewano. Prezes James Quincey podkreśla, że firma realizuje plany rozwoju, aby wygrywać w tej rozwijającej się branży i przyspieszać tworzenie wartości dla interesariuszy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Zysk w trzecim kwartale grupy PZU okazał się o 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych i wyniósł 660 mln zł. Siedem biur maklerskich prognozowało...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakująco dobrych wynikach grupy Asseco Poland rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karoliną Rzońcą-Bajorek, wiceprezes d.s. finansowych Asseco Poland

%d bloggers like this: