Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

CO Z ZALICZKĄ Z KPO? DO BRUKSELI JADĄ MIN. ROLNICTWA I MIN. FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ

Czy Polska otrzyma blisko 5 miliardów euro zaliczki z Krajowego Planu Odbudowy? Rozmowy polskiej strony z przedstawicielami Komisji Europejskiej odbędą się w tej sprawie dziś w Brukseli.

CO Z ZALICZKĄ Z KPO? DO BRUKSELI JADĄ MIN. ROLNICTWA I MIN. FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ

Polską stronę będą reprezentowali ministrowie rolnictwa oraz funduszy i polityki regionalnej. Rozmowy będą dotyczyły ostatecznych zapisów w krajowym planie odbudowy i reformy polskiego sądownictwa – w tym likwidacji izby dyscyplinarnej.

Przypomnijmy, że warunkiem wypłaty 13-sto procentowej zaliczki z KPO jest zatwierdzenie przez Radę Unii Europejskiej do końca roku polskiej wersji planu odbudowy.

Wczoraj 5 frakcji w parlamencie europejskim wystosowało list do komisji europejskiej, w którym apelują o niezatwierdzanie polskiego krajowego planu odbudowy . Domagają się twardego stanowiska wobec polski – chcą by pieniądze trafiły do Polski dopiero po faktycznej likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i wykonaniu orzeczenia TSUE .

Polska wnioskuje o wypłatę 57 mld euro w ramach Funduszu Odbudowy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CO Z ZALICZKĄ Z KPO? DO BRUKSELI JADĄ MIN. ROLNICTWA I MIN. FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

BIZNES I POLITYKA

W ramach kampanii "Stand up for Ukraine" Komisja Europejska uruchomiła nowy system przekazywania darowizn rzeczowych przez firmy prywatne na Ukrainę, do Mołdawii i do...

CENY

Będziemy mieli najwyższą inflację w całej Unii Europejskiej. Na osłodę - przy jednym z najwyższych wzrostów PKB. To prognozy Komisji Europejskiej na 2022 rok.

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

%d bloggers like this: