Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

CO Z LOTAMI W WAKACJE? JEST OŚWIADCZENIE PAŻP W SPRAWIE POROZUMIENIA Z KONTROLERAMI

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie zerwała rozmów z kontrolerami – przekazała BIZNES24 PAŻP. Wcześniej media obiegła informacja, że rozmowy zostały zerwane, a wyloty na wakacje po 10 lipca są zagrożone.

CO Z LOTAMI W WAKACJE? JEST OŚWIADCZENIE PAŻP W SPRAWIE POROZUMIENIA Z KONTROLERAMI
Fot: Wikimedia Commons/Piotr7879 - Praca własna, CC BY-SA 4.0,

O tym, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wycofuje się z porozumienia, a wyloty na wakacje mogą być zagrożone, informowało dziś m.in. Radio Zet.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kontrolerów PAŻP miała nie zgadzać się na sześć punktów porozumienia. Miało chodzić m.in. o wyrównanie ich pensji do wysokości inflacji, czy wprowadzenie programu, który umożliwiłby przejście ze stanowiska kontrolera do innych zadań po ukończeniu 57 roku życia.

Jak przekazała BIZNES24 rzecznik PAŻP Rusłana Krzemińska, porozumienie jest aktualne i trwają rozmowy doprecyzowujące ustalenia.

Przypomnijmy: 27 maja związki informowały, że strony w ramach rokowań sporu zbiorowego wstępnie porozumiały się w zakresie zmian do regulaminu pracy i do regulaminu wynagrodzeń postulowanych przez stronę społeczną.

CZYTAJ TEŻ: SAS NA GRANICY BANKRUCTWA

Obie strony w ramach rokowań sporu zbiorowego wstępnie porozumiały się w zakresie zmian do regulaminu pracy i do regulaminu wynagrodzeń postulowanych przez stronę społeczną. Oba projekty zostaną przedstawione do konsultacji ze stroną społeczną oraz z Ministerstwem Infrastruktury – informowano w komunikacie.

Brak porozumienia oznaczałby, że po 10 lipca kontrolerzy mogliby odejść z pracy.Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CO Z LOTAMI W WAKACJE? JEST OŚWIADCZENIE PAŻP W SPRAWIE POROZUMIENIA Z KONTROLERAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu ponad milion pasażerów. Można powiedzieć, że rynek lotniczy powoli się odbudowuje. W porównaniu z lipcem 2019 roku obecny...

INNOWACJE

DHL chce zostać pierwszą firmą logistyczną z elektrycznymi samolotami we flocie. Należący do Deutsche Post operator ogłosił właśnie, że zamówił dwanaście elektrycznych samolotów "Alice"...

GPW

Do decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. Kopani Węgla Brunatnego w Turowie odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział że kopalnia musi działać ze względu...

%d bloggers like this: