Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CO POWIE JEROME POWELL? O GODZ. 20:00 KOMUNIKAT FED PO POSIEDZENIU

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

CO POWIE JEROME POWELL? O GODZ. 20:00 KOMUNIKAT FED PO POSIEDZENIU

Rynek oczekuje, że Rezerwa Federalna może zapowiedzieć tapering, czyli ograniczenia w gigantycznych aktywach. FED przedstawi także zaktualizowane prognozy makroekonomiczne, w tym oczekiwania członków FED, co do kształtowania się stóp procentowych w przyszłości.

Posiedzenie FED zbiega się w czasie z dramatyczną sytuacją finansową chińskiego dewelopera – Evergrande, który chyli się ku upadkowi. Jego dług sięga 300 miliardów dolarów i wszystko wskazuje na to, że zostanie zrestrukturyzowany , co odbije się na wierzycielach dewelopera, którymi są także zachodnie banki inwestycyjne.
Jutro zapadają dwie serie wyemitowanych przez Evergrande obligacji, które powinny zostać wykupione.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Sticky Post

Konferencje Fed i EBC po polsku – tylko w BIZNES24 Inwestorzy i przedsiębiorcy czekają na decyzje banków centralnych – i słowa zapowiadające te decyzje....

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.