Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CO POWIE JEROME POWELL? O GODZ. 20:00 KOMUNIKAT FED PO POSIEDZENIU

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

Rynek oczekuje, że Rezerwa Federalna może zapowiedzieć tapering, czyli ograniczenia w gigantycznych aktywach. FED przedstawi także zaktualizowane prognozy makroekonomiczne, w tym oczekiwania członków FED, co do kształtowania się stóp procentowych w przyszłości.

Posiedzenie FED zbiega się w czasie z dramatyczną sytuacją finansową chińskiego dewelopera – Evergrande, który chyli się ku upadkowi. Jego dług sięga 300 miliardów dolarów i wszystko wskazuje na to, że zostanie zrestrukturyzowany , co odbije się na wierzycielach dewelopera, którymi są także zachodnie banki inwestycyjne.
Jutro zapadają dwie serie wyemitowanych przez Evergrande obligacji, które powinny zostać wykupione.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Pierwszy raz od miesiąca liczba zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej 300 tysięcy.

ŚWIAT

By rozładować zatory w globalnym łańcuchu dostaw - największy port w Stanach Zjednoczonych pod względem ruchu kontenerowego - Port w Los Angeles - będzie...

USA

FED może zacząć w przyszłym miesiącu ograniczanie skupu aktywów - wynika z opublikowanego wczoraj protokołu z wrześniowego posiedzenia.

FIRMA

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Drewno sosnowe potaniało o 3,4 proc. miesiąc do miesiąca. To nie jest duży spadek ale ciekawy, być może początek trendu. Cena...