Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CO JEST NIE TAK Z PREZERWATYWAMI?

Największy na świecie producent prezerwatyw przestawia się na produkcję lateksowych rękawiczek. To ma być koło ratunkowe dla malezyjskiej firmy Karex, której sprzedaż od początku pandemii spadła o 40%.

CO JEST NIE TAK Z PREZERWATYWAMI?

Karex produkuje co piątą prezerwatywę sprzedawaną na świecie. Sprzedaje je zarówno pod własnymi markami, ale produkuje też dla np. firmy Reckitt-Benckiser, właściciela marki Durex. O planach silnego wejścia na rynek lateksowych rękawiczek prezes Karexa opowiada w dzisiejszym wydaniu Nikkei Asia. Przyczyny gwałtownego spadku sprzedaży prezerwatyw Karex upatruje w zamknięciu hoteli i gwałtownym spadku światowej turystyki.

Dodatkowo wiele rządów ogranicza dotowanie środków antykoncepcyjnych – nie jest jasne, czy z powodów finansowych, czy ideologicznych. Spadku sprzedaży w hotelach, czy na lotniskach Karex spodziewał się od początku pandemii – ale firma liczyła na zwiększenie sprzedaży w czasie lockdownów w związku z zamknięciem klientów w domach. Te prognozy się jednak nie potwierdziły.

Mocne wejście Karexu na rynek rękawiczek to zła wiadomość dla Mercator Medical, notowanego w WIG20 największego polskiego producenta nitrylowych i lateksowych rękawic. Mercator posiada ponad 1 procent światowej produkcji rękawiczek jednorazowych – produkuje ich około 3 miliardów rocznie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CO JEST NIE TAK Z PREZERWATYWAMI?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Na nieco ponad 8 mln zł szacuje swój zysk w pierwszym kwartale 2022 roku była gwiazda koronawirusowej hossy na GPW, spółka Mercator Medical. Przed...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: