Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

CO DZIŚ POWIE SZEF FED? KLUCZOWE WYSTĄPIENIE POWELLA PO POLSKU TYLKO W BIZNES24

Co dziś powie szef Fed Jerome Powell? Rynki spodziewają się podwyżki stóp w USA o 25 punktów bazowych. Ale kluczowe będzie to, co Jerome Powell powie po ogłoszeniu decyzji o stopach.

Rynki zastanawiają się czego Fed obecnie obawia się bardziej – inflacji, czy skutków wojny w Ukrainie. Dostępne dotychczas dane makro wskazują, że Komitet Otwartego Rynku (organ wewnątrz Fed ustalający wysokość stóp w USA) powinien baczniejszą uwagę zwracać na inflację. We wtorek okazało się, że inflacja producencka (PPI) wyniosła w lutym 10 procent w ujęciu rocznym – najwięcej od 2009 roku.

CZYTAJ TEŻ: BANKRUCTWO ROSJI ROZPOCZNIE SIĘ DZIŚ. RYNEK CZEKA NA TSUNAMI O WARTOŚCI 150 MILIARDÓW DOLARÓW

W ubiegłym tygodniu dobre dane napłynęły z rynku pracy w USA. W lutym przybyło 678 tys. nowych etatów. To drugi najlepszy wynik od końca wakacji. Najnowsze dane pokazują także, że średnia długości dnia pracy utrzymała się na 34,7 godz. Zmalała także stopa bezrobocia do 3,8% i jest to najlepszy wynik od lutego 2020 roku.


ARCUS LINK
Tłumaczenie konferencji zapewnia Biuro Arcus Link – dostawca specjalistycznych i przysięgłych tłumaczeń dla biznesu.

Ale skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę wciąż jeszcze nie są widoczne w danych makro – choć nikt nie ma wątpliwości, że spowolnią światowe odbicie. Jeśli Fed weźmie je pod uwagę – prawdopodobnie przewodniczący Jerome Powell nie będzie w czasie konferencji po ogłoszeniu decyzji o stopach tak jastrzębi, jak w styczniu.

Konferencja szefa Fed po polsku tylko w BIZNES24

BIZNES24 – jedyna polska telewizja biznesowa – jako jedyne medium transmituje konferencje szefów dwóch największych banków centralnych świata z polskim tłumaczeniem. Dzisiejsza konferencja szefa Fed Jerome’a Powella rozpocznie się o 19:30. Już od 19:20 czekać będzie na Państwa Roman Młodkowski oraz goście – Piotr Kuczyński i Alfred Adamiec.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CO DZIŚ POWIE SZEF FED? KLUCZOWE WYSTĄPIENIE POWELLA PO POLSKU TYLKO W BIZNES24

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Rynek pracy w USA coraz lepiej.

USA

Amerykański Lockheed Martin wyprodukuje więcej myśliwców F-16.

USA

Wyniki Mastercard zgodne z oczekiwaniami rynku.

USA

Wzrost PKB w USA zaskoczył rynek.

%d bloggers like this: