Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

CNN I TVN24 W JEDNEJ GRUPIE – WARNER ŁĄCZY SIĘ Z DISCOVERY

Należący do telekomu AT&T koncern WarnerMedia (w jego skład wchodzą m.in. CNN, HBO i Warner Bros.) oraz Discovery, właściciel m.in. TVN, łącza siły.

CNN I TVN24 W JEDNEJ GRUPIE - WARNER ŁĄCZY SIĘ Z DISCOVERY

Amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T ogłosił w poniedziałek umowę o połączeniu swojej medialnej części WarnerMedia z Discovery, torując drogę jednemu z największych hollywoodzkich studiów do konkurowania w sieci z rywalami, takimi jak giganci medialni Netflix i Disney.

W połączonym Discovery i WarnerMedia większościowym akcjonariuszem będą obecni akcjonariusze AT&T z 71 proc. walorów. AT&T dostanie też 43 mld dolarów w gotówce, obligacjach i w formie zmniejszenia zadłużenia WarnerMedia. 29 proc. walorów połączonej firmy będzie należeć do obecnych akcjonariuszy Discovery. Prezesem nowego podmiotu ma zostać David Zaslav, obecnie CEO w Discovery.

Jeśli fuzja zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne transakcja może zostać sfinalizowana w połowie 2022 roku.

Według Financial Times nowa firma warta będzie nawet na 150 miliardów dolarów, łącznie z długiem.

CNN I TVN24 W JEDNEJ GRUPIE - WARNER ŁĄCZY SIĘ Z DISCOVERY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie zmiany zachodzą w mediach społecznościowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZES24 z profesorem Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskiego.

WIEDZA

BIZNES24 online - skąd się wziął? Zaczęło się od tego, że widzowie i znajomi pytali nas - czy mogliby słuchać BIZNES24 w drodze do...

INNE

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in....

%d