Connect with us

Hi, what are you looking for?

PRZEDSIĘBIORCY

CNN I TVN24 W JEDNEJ GRUPIE – WARNER ŁĄCZY SIĘ Z DISCOVERY

Należący do telekomu AT&T koncern WarnerMedia (w jego skład wchodzą m.in. CNN, HBO i Warner Bros.) oraz Discovery, właściciel m.in. TVN, łącza siły.

Amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T ogłosił w poniedziałek umowę o połączeniu swojej medialnej części WarnerMedia z Discovery, torując drogę jednemu z największych hollywoodzkich studiów do konkurowania w sieci z rywalami, takimi jak giganci medialni Netflix i Disney.

W połączonym Discovery i WarnerMedia większościowym akcjonariuszem będą obecni akcjonariusze AT&T z 71 proc. walorów. AT&T dostanie też 43 mld dolarów w gotówce, obligacjach i w formie zmniejszenia zadłużenia WarnerMedia. 29 proc. walorów połączonej firmy będzie należeć do obecnych akcjonariuszy Discovery. Prezesem nowego podmiotu ma zostać David Zaslav, obecnie CEO w Discovery.

Jeśli fuzja zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne transakcja może zostać sfinalizowana w połowie 2022 roku.

Według Financial Times nowa firma warta będzie nawet na 150 miliardów dolarów, łącznie z długiem.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.