Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CLOSING BELL Z STONEWALL MONUMENT

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy w piątek byli pracownicy i wolontariusze Narodowego Miejsca Historii – nowojorskiego Stonewall, w którym brutalna pacyfikacja mniejszości seksualnych przez policję dała początek ruchowi emancypacji osób LGBT+.

WZROSTY NA WALL STREET

DJIA: SALESFORCE +7.54%

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce zyskując siedem i pół procent, co częściowo wyrównało spadki z poprzedniego dnia.

DJIA: AMAZON -1.6%

Najsłabiej wypadła spółka Amazon, która spadła ponad półtora procent – był to trzeci z rzędu dzień spadków ceny akcji spółki.

S&P500: CAESARS ENT. +11.65%

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował operator kasyn Caesars Entertainment Corporation po wzroście o jedenaście i pół procent. Wzrost zapewniła informacja, że w akcjonariacie ujawnił się ceniony inwestor Carl Icahn.

S&P500: PAYCOM -8.59%

Największe straty zanotowała dostawca oprogramowania płacowego Paycom, który stracił ponad osiem i pół procent po tym, jak dyrektor generalny ustąpił ze stanowiska po niecałych czterech miesiącach pełnienia funkcji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.