Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CLOSING BELL Z NYSE BOARD SERVICES

O ile zwiększyły się w kwietniu wydatki amerykańskich gospodarstw domowych – to pytanie stawiają sobie dziś inwestorzy i decydujący o stopach członkowie Rezerwy Federalnej. Raport na ten temat poznamy o godzinie 14:30 polskiego czasu. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkami głównych indeksów.

STRACH O INFLACJĘ

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele programu NYSE BOARD SERVICES świadczący usługi dla zarządów firm notowanych na parkiecie.

DJIA: VERIZON +3.15%. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotował dostawca usług telekomunikacyjnych Verizon, który zyskał ponad 3% po podpisaniu 10-letniego kontraktu dla marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych o wartości ponad 2 i pół miliarda dolarów.

DJIA: SALESFORCE -19.74%. Dramatyczna strata miała miejsce w przypadku spółki Salesforce. Spadek wartości akcji sięgający niemal 20% nastąpił po publikacji pierwszego od 2006 roku spadku przychodów kwartalnych oraz wyhamowania tempa wzrostu sprzedaży z 9% do około 7%. To wystarczyło, aby akcje spółki zostały obarczone największą przeceną w obu głównych indeksach.

S&P500: HP +16.95%. Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka HP, która zyskała prawie 17% po raporcie kwartalnym, który napełnił inwestorów nadzieją na wyższą sprzedaż komputerów ze sztuczną inteligencją.

Z ciekawych raportów, na które jeszcze czekamy, w środę 5 czerwca wyniki opublikuje znana wszystkim miłośnikom sztuki Andy’ego Warhola firma produkująca żywność gotową Campbell Soup.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.