Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CLOSING BELL Z DNOW

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki DNOW z okazji dziesięciolecia notowań.

TYDZIEŃ Z MARATONEM FED

DJIA: BOEING +3.98%

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotował Boeing, zyskując niemal 4% po zatwierdzeniu przez Deutsche Bank rekomendacji KUPUJ dla spółki. Analitycy podkreślają, że produkcja maszyn przebiega płynnie mimo interwencyjnych modyfikacji.

DJIA: CHEVRON -2,98%

Najsłabiej wypadła spółka Chevron, która spadła prawie trzy procent w związku ze spadkiem cen ropy po tym, jak czołowi członkowie OPEC+ ogłosili plany stopniowego ograniczania cięć w produkcji, począwszy od października.

S&P500: PARAMOUNT +7.47%

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Paramount, która zyskała prawie siedem i pół procent w związku z doniesieniami, że spółka przyjęła ofertę przejęcia od SkyDance Media.

S&P500:TRACTOR SUPPLY -6.21%

Największe straty zanotowała spółka Tractor Supply, która zakończyła sesję ponad 6% pod kreską ze względu na rosnącą konkurencję na rynku detalicznej sprzedaży produktów zaopatrzenia rolnictwa.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.