Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CLOSING BELL Z ARISTA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli pracownicy firmy informatycznej Arista z okazji dziesiątej rocznicy notowań akcji spółki.

NVIDIA W GÓRĘ
foto: pixabay.com

DJIA: INTEL +2.5%

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała dwa i pół procent po informacji, że sprzeda swoje udziały w irlandzkiej spółce produkcyjnej za 11 miliardów dolarów.

DJIA: CISCO -2.95%

Najsłabiej wypadła spółka Cisco, która spadła prawie trzy procent po neutralnej, czyli przy wczorajszych nastrojach w istocie negatywnej rekomendacji Citi.

S&P500: HP +10.68%

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Hewlett Packard która osiągnęła rekordową w swojej historii cenę 19 i pół dolara po ponad dziesięcioprocentowym wzroście, który wywołała informacja o olbrzymim popycie na serwery wykorzystujące, a jakże, sztuczną inteligencję.

S&P500: BROWN FORMAN -5.9%

Największe straty, prawie sześć procent, zanotował dystrybutor alkoholi Brown Forman po tym, jak odroczył publikację wyników w związku ze spadkiem popytu na whisky Jack Daniel’s Tennessee.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.