Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UKRAINA

CITY BRONI ROSYJSKICH DEPOZYTÓW

CITY BRONI ROSYJSKICH DEPOZYTÓW

Londyńscy bankowcy sprzeciwiają się planom brytyjskiego MSZ zajęcia rosyjskich aktywów i przekazania ich na rzecz odbudowy Ukrainy – napisał angielski dziennik „i”.

Szef brytyjskiego Foreign Office, David Cameron, który w miniony weekend rozmawiał o tym z sojusznikami z grupy G7, jest zdania, że istnieją moralne i ekonomiczne argumenty za wykorzystaniem do odbudowy Ukrainy ok. 315 miliardów dolarów rosyjskich aktywów przechowywanych w zachodnich bankach. Nieco ponad 10% tej kwoty – ok. 26 mld funtów – znajduje się w Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TEŻ: LOT ZAMAWIA NOWE BOEINGI 737 MAX

Jak pisze dziennik, finansiści z City obawiają się, że przejęcie aktywów przez państwo może osłabić zaufanie klientów, którzy mogą nie chcieć lokować pieniędzy w Wielkiej Brytanii, jeśli ich aktywa mogą być w przyszłości zagrożone przejęciem.

Dziś w brazylijskim Rio odbywa się szczyt G20, na którym David Cameron ma, zgodnie z oczekiwaniami, zapowiedzieć sankcje na kolejną grupę kremlowskich urzędników. Ma to być odpowiedź na śmierć Aleksieja Navalnego. W najbliższy piątek podobne kary ogłosić ma Biały Dom.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CITY BRONI ROSYJSKICH DEPOZYTÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Krótko po godzinie 19 w piątek, ze strony południowego Libanu wystrzelonych zostało ponad 50 rakiet na terytorium Izraela. Jak przekazały Siły obronne Izraela, wystrzelone...

KREDYTY

Sejm w piątek uchwalił nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych także na ten rok.

INNE

Wciąż ważą się losy projektu pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny, mamy za to nowy zarząd tej spółki.

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...