Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

CITIGROUP ZNOWU SPRZEDAJE CITI HANDLOWY

SPRZEDAJE CITI HANDLOWY

Citigroup chce się ponownie pozbyć detalicznej części biznesu w Polsce. Amerykański bank wznawia właśnie próbę sprzedaży tej odnogi swojego przedsięwzięcia nad Wisłą.

Doradcą w procesie poszukiwania nabywcy tego działu jest Citi Investment Bank.
Jak informuje Business Insider, zainteresowanym firmom zostały już wysłane tzw. teasery, czyli dokumenty o podmiocie wystawionym na sprzedaż.

CZYTAJ TEŻ: MILIONOWE DŁUGI ZA JAZDĘ NA GAPĘ

Pierwszy raz Citigroup chciał sie pozbyć detalicznej części swojego biznesu w Polsce już w 2021 roku. Jednak kiepski wynik Banku Handlowego, który wtedy wprost wynikał głównie z niskich stóp procentowych, spowodował, że amerykanie wycofali się ze swojego pomysłu.

Jesienią ubiegłego roku zarząd Citi handlowego już oficjalnie podał, że wraca do procesu poszukiwania kupca.

Citi handlowy ma obecnie 570 tys. aktywnych klientów, 522 tys. rachunków bieżących i 118 tys. oszczędnościowych oraz 466 tys. kart kredytowych. Saldo portfela na kartach kredytowych wyniosło w ubiegłym roku 2 mld zł, co według banku dawało mu pozycję jednego liderów na tym rynku z udziałem wynoszącym niemal 17 proc.

Kto otrzymał ofertę kupn Citi Handlowego? Tego póki co nie ujawniono.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CITIGROUP ZNOWU SPRZEDAJE CITI HANDLOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.