Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

CITI ZWOLNI 20 TYS. OSÓB

Citigroup, trzeci co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych w ciągu dwóch najbliższych lat chce zwolnić aż 20 tys. pracowników. Powód to straty finansowe odnotowane w końcówce ubiegłego roku.

CITI ZWOLNI 20 TYS. OSÓB
zdjęcie: William

W całej grupie na świecie zatrudnionych jest 239 tys. osób, co oznacza, że redukcję obejmą aż 8 proc. załogi.

Nie wiadomo czy zwolnienia obejmą też Polskę. Citigroup jest większościowym udziałowcem warszawskiego Bank Handlowego, który zatrudnia prawie 3 tys. osób. Citigroup już wcześniej zapowiadał sprzedaż bankowości detalicznej w Polsce.

Dodatkowo Citigroup zamierza sprzedać w ramach oferty publicznej swoją jednostkę konsumencką w Meksyku – Banamex. Zmniejszy to liczbę pracowników o kolejne 40 tysięcy osób, a całkowite zatrudnienie w firmie spadnie do około 180 tysięcy osób.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.