Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

CIECH Z 73.88 MLN ZŁ STRATY W DRUGIM KWARTALE ’23

CIECH SCHODZI Z GPW
źródło: Ciech

Ciech miał w drugim kwartale prawie 74 mln zł straty netto. Co jest wynikiem gorszym o prawie 20 mln zł w porównaniu do konsensusu.
Z kolei rok temu spółka raportowała prawie 45 mln zł zysku.

Zysk EBITDA na działalności kontynuowanej wyniósł niemal równe 148 mln zł, konsensus zakładał wynik na poziomie 142 mln zł.

Spółka podała, że w drugim kwartale osiągnęła przychody przekraczające 1 miliard 187 milionów złotych i były one o ponad 49,3 mln zł mniejsze niż przed rokiem.

W całym pierwszym półroczu spółka zanotowała ponad 16 mln zł starty netto.

Ciech jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie, wchodzi w skład indeksu mWIG40.

CIECH Z 73.88 MLN ZŁ STRATY W DRUGIM KWARTALE '23

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: