Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

CIECH Z 73.88 MLN ZŁ STRATY W DRUGIM KWARTALE ’23

CIECH SCHODZI Z GPW
źródło: Ciech

Ciech miał w drugim kwartale prawie 74 mln zł straty netto. Co jest wynikiem gorszym o prawie 20 mln zł w porównaniu do konsensusu.
Z kolei rok temu spółka raportowała prawie 45 mln zł zysku.

Zysk EBITDA na działalności kontynuowanej wyniósł niemal równe 148 mln zł, konsensus zakładał wynik na poziomie 142 mln zł.

Spółka podała, że w drugim kwartale osiągnęła przychody przekraczające 1 miliard 187 milionów złotych i były one o ponad 49,3 mln zł mniejsze niż przed rokiem.

W całym pierwszym półroczu spółka zanotowała ponad 16 mln zł starty netto.

Ciech jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie, wchodzi w skład indeksu mWIG40.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...

WYNIKI

Odzieżowa spółka Monnari Trade odnotowała prawie 72 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w II kw. tego roku co oznacza spadek o 1% w...