Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CHYBIONE PREZENTY MOŻNA ZWRÓCIĆ

Mamy prawo zwrócić chybione prezenty.

CHYBIONE PREZENTY

Nietrafione prezenty gwiazdkowe można zwrócić – przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, udostępniając poradnik dla osób, które zamierzają reklamować zakupiony towar lub usługę.

W ramach akcji „Idą Święta” UOKiK publikuje porady dla klientów, którzy nie są zadowoleni z podarków albo których zamówienia nie dotarły na czas.

Produkt kupiony przez internet można zwrócić do 14 dni – i tu uwaga – od daty faktycznego odbioru produktu, a nie wysłania czy czy dostarczenia do paczkomatu.

CZYTAJ TEŻ: WEDŁUG NBP INFLACJA W 2023 BĘDZIE SPADAĆ

Zwrot pieniędzy powinien nastąpić w tej samej formie, w jakiej dokonano płatności” – wyjaśnił cytowany w informacji prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Dodano, że klient nie musi tłumaczyć powodów swojej rezygnacji – wystarczy tylko, że formalnie odstąpi od umowy. Zwracany produkt nie powinien jednak nosić śladów użytkowania, a sprzedawca może potrącić część zwrotu za koszt czyszczenia lub naprawy w przypadku, gdy takie ślady wystąpią.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHYBIONE PREZENTY MOŻNA ZWRÓCIĆ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że z dostępnych danych wynika, że ubiegły rok może być rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych ukraińskich spółek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24...

FIRMA

Na koniec grudnia 2022 r. łączna liczba lokali oferowanych przez grupę do sprzedaży wynosiła 667 lokali.

%d bloggers like this: